Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laesio hepatis diffusa min. gr.


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Laesio hepatis diffusa min. gr. Chodzi mi o te skróty, bo wcześniej, to chyba jest rozlane uszkodzenie wątroby. Reszta opisu odnośnie wątroby, to: *Wątroba nie powiększona o jednorodnym wzmożonym echogramie miąższu. Rysunek naczyniowy prawidłowy*. Czy na tej podstawie można się dowiedzieć na ile jest to poważna sprawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzenie rozlane wątroby niewielkiego stopnia - jest to obraz w USG niewielkiego zwyrodnienia miąższu wątrobowego Dalsze postępowanie zależeć będzie głównie od wyników badań laboratoryjnych: ASPAT, ALAT, FA, GGTP, bilirubina, układ krzepnięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem badania okresowe. Wszystkie są w normie, tylko trójglicerydy, cholesterol całkowity i właśnie ALT jest podniesione. bilirubina jest nieobecna ALT norma max 50, a u mnie 81 AST norma max 50, a u mnie 40 Czyli muszę wykonać dokładniejsze badania ? Może to nie właściwe pytanie ale na ile te zmiany są poważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zrobiłem wczoraj badania kontrolne. Mam : ALT 69 , norma 50 (spadek z 81) GGTP 62, norma 55 Reszta prób wątrobowych w normie (AST, FA, bilirubina). AST lekko się podniósł w stosunku do poprzedniego i teraz wynosi 47 przy normie 50. Trójglicerydy, cholesterol z podziałem na HDL i LDL wróciły do normy. Stosowałem tylko dietę wątrobową (nie do końca sztywno się jej trzymałem) oraz zażywałem Sylimarol zgodnie z ulotką. Lekarz, u którego się leczę powiedział mi, że nie muszę brać ządnych środków wspomagających wątrobę. Święta się zbliżają, a ja będę tak patrzył jak inni ucztują ? :) Czy mogę sobie pozwolić na lekką odchyłkę od ostatnio obowiązujących mnie zasad i dołączyć do biesiadujących ? Proszę o wskazówkę, bo do swojego lekarza jestem zarejestrowany dopiero na środę po świętach i nie bardzo wiem co mogę a czego nie. Przy okazji: Spokojnych Świąt Wielkanocnych i mokrego poniedziałku dla całej załogi echirurgia.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×