Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z kręgosłupem w wieku 20 lat


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na jakąś pomoc, czy ktoś wytłumaczy mi dokładnie co mi jest? Bylem już na rehabilitacjach, brałem leki (duuuzo leków) i wciąż mnie boli, już nie wiem co robić. Bolały mnie plecy od jakiegoś czasu, ale myślałem, że po prostu to kwestia złej rozgrzewki przed meczem (gram w siatkówkę). jednak jakieś miesiące temu przy odbiorze piłki w środku tak mnie zabolało że karetka musiała mnie zabrać z boiska. wizyta na NFZ jak wiadomo miesiące w kolejce pomimo że boli, znalazłem przychodnie gdzie po tyg dostałem się lecz jedynie co się dowiedziałem to nadwyrężenie i dostałem reklamówkę leków, które zamiast mi pomóc dawały odwrotne skutki. wiec zdecydowałem się pójść prywatnie. dostałem skierowanie na rezonans... Po obejrzeniu przez specjalistę moich wyników stwierdził że mam kręgosłup 50latka i nie będę mógł więcej grac. Dostałem skierowanie na rehabilitacje, jestem już w prawdzie po ale nic nie pomogło, wciąż strasznie mnie boli, nie wiem już co mam robić, liczę na dobrą rade. Na e-mail mogę również dołączyć wynik rezonansu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wynik mojego rezonansu : Zachowana fizjologiczna lordoza lędżwiowa z niewielka lewostronną skoliozą. Poziome ustawianie kości krzyżowej. Niewielkie obniżenie wysokosci krążka m-kręgowego L5/S1, poza tym krążki odcinka L/S kręgosłupa o prawidłowym uwodnieniu i zachowanej wysokości. L3/L4 nieiwelka dokanałowa protruzja krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego. Dyskogenne ograniczenie swiatła otworów m-kręgowych L4/L5 niewielkie dokanałowe uwypuklenie krążka m-kręgowego z modelowaniem worka oponowego. Zmiany zwyrodnieniowe w satwach m-kręgowych. Dyskogenne i kostne zwęzenie światła obu otworów m-kręgowych L5/S1Centralno-prawoboczna protruzja krążka m-kręgowego bez istotnego ucisku worka oponowrgo. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kręgowych. Torbiele okołokorzeniowe Tarlowa w obu otworach m-kręgowych wielkości ok. 7mm w otworze prawym i 8mm w otworze lewym. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kręgowych. Dyskogenne i kostne zwężenie obu otworów m-kręgowych z kontaktem z nerwami rdzeniowymi obustronnie. Na wysokości trzonów kręgów L5 i S1 w przedniej części kanału kręgowego widoczne pogrubiałe więzadło podłużne tylne do 9mm z prominentnym splotem żylnym nadtwardówkowym. Szerokość worka oponowego 10mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest straszne , ze problemy z kregoslupem mają coraz to mlodsze osoby. Mysle, ze duzy wplyw na to ma to, ze nie dbamy o niego. Nosimy plecaki na jednym ramieniu, czy ciezke torby, siedzimy pochyleni, nie uprawiamy sportu, spimy na lozkach zlej jakosci. Warto zwracac na takie rzeczy uwage. Wiekszosc problemow z kregoslupem jest spowodowana zlym stylem zycia. Zainwestujmy wiec pieniadze i kupmy materac dobrej jakosci, na ktorym nasz kregoslup bedzie odpoczywal np. https://heveamaterace.pl/ . jezeli siedzimy duzo przy kompuetrze sa na krzesla biurowe fajne nakladki masujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×