Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik kolonoskopi


Gość lusi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , bardzo proszę o wstępną ocenę .Wyniki za 2 tyg. a doktor mówił że nie podejmuje jeszcze leczenia do czasu wyników his-pat. Kolonoskopia wprowadzona do kątnicy .W odbycie wianuszek guzków krwawnicowych.W kątnicy błona śluzowa o poszerzonej siatce naczyń-pobrano wycinek 1.W poprzecznicy przy zagięciu śledzionowym błona śluzowa obrzęknięta i zaczerwieniona-pobrano wyc .2 . Esica o zaczerwienionej błonie śluzowej z dodatkową pętlą- wyc .3 . W odbytnicy liczne polipy limfoidalne -wyc.4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik kolonoskopii. Badanie wykonano do zagięcia wątrobowego* kanał odbytu prawidłowy* w bańce odbytnicy ogniska przekrwienia, punktowe wybroczyny podśluzówkowe i płytkie punktowe(aftowate) nadżerki - pobrano wycinki* zagięcie esiczno-prostnicze i esica bez zmian* zstępnica i zagięcie śledzionowe prawidłowe* poprzecznica i zagięcie wątrobowe bez zmian* z powodu znacznych bólowych reakcji chorego i braku możliwości bezpiecznego kontynuowania znieczulenia badanie przerwano* Czy to jest normalny/częsty powód przerwania badania? Dodam że byłem pod pełna narkozą. Ja nic nie podejrzewałem do momentu w którym lekarz chirurg w poradni lekarza rodzinnego zdziwił się takim uzasadnieniem. Sprawdziłem w necie i zagięcie wątrobowe jest pierwszym zagięciem w jelicie a ono jest długie więc sprawdził jelito tyle co nic.Ponadto mimo ze tak mało sprawdził to już jest coś nie tak(to co dopiero w reszcie jelita?): w bańce odbytnicy ogniska przekrwienia, punktowe wybroczyny podśluzówkowe i płytkie punktowe(aftowate) nadżerki lekarz który patrzył na wynik badania histopatologicznego wycinków twierdził że wszystko jest ok, chociaż złapałem go na korytarzu wiec mógł to nie być specjalista. I ja w to wierze. Oto wynik:Drobne fragmenty błony śluzowej jelita grubego. W blaszce właściwej i w błonie mięśniowej śluzówki ogniskowo skupiska komórek limfoidalnych. Nie stwierdza się cech aktywnego procesu zapalnego. Pięć lat później miałem zatwardzenie ale po wytarciu papierem na papierze pozostała plama krwi szerokości papieru. Nigdy przedtem ani nigdy potem nie miałem tak dużego krwawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×