Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

MR kręgosłupa


Gość monica

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY!!! MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1-sag., FFe T1-ax., TSE T2-sag. i ax oraz long TE/STIR T2-sag. bez wzmocnienia kontrastowego. Poziome kątowe ustawienie kości krzyżowej. Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Lewowypukła skolioza. Osteofity przednich i tylnych krawędzi trzonów kręgowych. Częściowa dehydradacja tarcz międzykręgowych. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych największe na poziomie L5/S1. Niewielkie wpuklenia blaszek granicznych trzonów. Stożek końcowy rdzenia widoczny na poziomie L1. Nić końcowa ufiksowana prawidłowo. Na poziomie L4/L5 widoczna jest pośrodkowo-prawoboczna przepuklina jądra miażdżystego ku tyłowi na 6 mm wgłąb kanału kręgowego i zachyłka korzeniowego lewego z modelowaniem worka oponowego.Korzenie nerwowe bez cech ucisku. Na poziomie L5/S1 widoczna jest koncentryczna wypuklina tarczy międzykręgowej ku tyłowi w głąb kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego.Korzenie nerwowe bez cech ucisku. Proszę o interpretację-dodam,że od 16 lat dokucza mi kręgosłup na chwilę obecną ciągle boli,leki nie pomagają, nie mogę leżec na wznak z wyprostowanymi nogami, siedzieć i chodzić, gdyż mrowią mi pośladki i ból idzie po tyle nóg. Niewielką ulgę przynosi pozycja embrionalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×