Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gołębia klatka piersiowa


Gość anna

Rekomendowane odpowiedzi

Moj syn ma 19 miesiecy i urodzil sie z wklesla klatka piesiowa. Lekarze nazywaja to golebia klatka piersiowa.Jestem teraz w Anglii i czekam na paszport dla dziecka gdyz chce jechac do Polski i zrobic mu badania, Angielscy lekarze zazwyczaj ,,olewaja,, sobie wiekszosc spraw.Na poczatku wydawalo mi sie smieszne to jak synek wygladal ale teraz im starszy jest tym gorzej wyglada jego klatka i bardziej sie niepokoje tym jak bedzie wygladal jak dorosnie.Kiedy ma czkawke strasznie zapada mu sie klatka,Ma wielkie piersi i duzy brzuch a miedzy piersiami wielki zapadniety dol.Jak duzo zje i jeszcze wypije to ma ogromne brzuszysko. Synek nie ma wypuklej tylko wklesla. Gdy mial 6 mies bylam u lekarza specjalisty ktory mial stwierdzic czy istnieje jakies zagrozenie dla zycia dziecka i stwierdzil ze wszystko jest dobrze i gdyby bylo zagrozenie - musieli by operowac a skoro nie ma to bez sensu jest poddawac go niepotrzebnie operacji a jak bedzie dorosly i bedzie mu przeszkadzac to jak wyglada badz dzieci beda sie z niego smiac to moze sobie zrobic korekte i skorygowac. Ja nie wiem jak mam to opisac,wiem ze najlepiej jest zobaczyc na zywo. Synek czasem chrapie, czesto ma katar i czesto sie meczy szybko, zawsze sapie od kiedy pamietam.Dobrze sie rozwija oprocz tego, w wieku 14 mies zaczal chodzic. Majac 3 mies mial juz 2 zeby a teraz ma prawie wszystkie.jest ciezki i zbity, wazy 13 kg wiec nie ma problemu z niedowaga.Czytalam kiedys na internecie ze bez wzgledu na zagrozenie czy jego brak- w polsce lekarze poddaja operacji kazde dziecko z tym problemem . Czy to prawda? Czy jadac do Polski powinnam sie nastawiac ze jesli nawet nie ma zadnego zagrozenia to operacja moze byc wskazana? Czytalam ze lamie sie kosci w kaltce piersiowej , potem prostuje i dodatkowo daje sie jakas plytke metalowa. Jesli to prawda to nie wiem czy lepiej zeby dziecko tak wygladalo czy ma zyc z jakas metalowa plytka w klatce piersiowej.Chcialabym zasiegnac jakiejkolwiek porady na ten temat chociazby przez internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Więcej informacji można przeczytać tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatka_piersiowa_lejkowata Jeśli chodzi o operację to pewnie będzie ona możliwa, wówczas gdy dziecko jeszcze podrośnie. Potrzebne są dokładne badania czy wada nie powoduje ucisku na narządy w klatce piersiowej. Dlatego najlepiej udać się do specjalisty w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×