Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek


Gość michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem u urologa ponieważ zrobił mi się guzek na dole jądra oprócz tego żądnych dodatkowych objawów jądro nie jest twarde powiększone nie zbiera się płyn ani nic po zrobieniu usg lekarz stwierdził że podejrzewa nowotwór ale sam nie jest do końca pewny ponieważ ogólna zmiana ma około 2.5 cm na 1.5 cm a zmiana lita ma 1.1 cm wielkości a guzek nie jest aż tak bardzo twardy dostałe m skierowanie na markery nowotworowe odebrałem wynik beta hgc i norma przewidziana jest do 2.6 a mi wyszedł wynik 0.5 czy można coś juz powiedzieć więcej ? dodam że mam 21 lat i jeste m osobą palącą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markery nowotworowe masz w normie, czyli nie ma nowotworu najprawdopodobniej, palenie na pewno nie wywiera pozytywnego wplywu na zdrowie, zwazajac na twoj wiek radzilbym rzucic, bo w aktualnej chwili sie marnujesz przez papierosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zabieg umówiony na 19 Paźdiernika lekarz stwierdził nowotwór najprawdopodobniej złośliwy zmiana miała w pierwszym tygodniu września 1.2 cm na 1 cm wężły chłonne za otrzewnowe są ok markery w normie brak jakich kolwiek objawów guzek wydaje mi się że trochę urusł przez miesiąc ale to może być złudzenie lekarz dodał że operacja tak późno ponieważ będę miał biopsję śródoperacyjną. Nwm czy się bać czy co bo wszyscy lekarze a było ich 5 twierdzą że t o jest małe i wczesne ostatnio tydzień temu byłem ale boję się że mogą być jakieś przeżuty chociaż czuję się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie jakie rokowanie mnie j więcej ma guz przytoczę w skrócie wynik histopatologiczny guz wielkości 1,7 cm pt 2 ujawnia cechy inwazji naczyń cała reszta materiału badanego czyli jądro podwzgórze nasienne nasieniowód osłonki są w bez utkania nowotworowego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×