Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lekarstwo na ostre zapalenie trzustki


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 19 lat rok temu Zachorowalem na ostre zapalenie trzustki wyszedlem ze szpitala po tygodniu pojechalem 2 miesiace pozniej do lekarza niby do specjalisty on mi zrobil usg popatrzyl i powiedzial ze wszystko jest okey trzustka nie powiekszona tylko cos tam z plynami jakimis chyba w moczu czy cos takiego przepraszam ze tak pisze bo nie pamietam dokladnie gdy mama chciala mnie zapisac na dalsze leczenie u niego powiedzial ze tu nie ma co leczyc bo na to nie ma lekarstwa strasznie sie wtedy przerazilem i zdziwilem ze mamy 21 wiek a nie ma na to lekarstwa i moje pytanie jest takie czy jest jakies na to lekarstwo nie chodzi mi tylko o Polske lecz o caly swiat mi chodzi jezeli sa takie kliniki prosilbym o jakies linki internetowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapalenie trzustki przeszedł Pan typu obrzękowego i objawy ustapiły całkowicie dalsze leczenie nie jest potrzebne, nie wymaga postępowania farmakologicznego (to zapewne lekarz miał na myśli). W chwili obecnej należy zachować ścisłą abstynencję od alkoholu, aby w przyszłości nie doszło do nawrotu zapalenia trzustki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jestem juz 1 rok po chorobie i czasami mi sie zdarza ze tam mam biegunke Ale takto pozatym wszystko jest okey.I sie tak zastanawiam bo za 2 miesiace mam wesele brata i chodzi mi o to czy Bede mogl co nieco wypic nie mowie ze duzo ale zawsze okazyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ioinawitaj Piotrek. znam Twoj bol. Przed dwoma laty przeszlam ostre krwotoczne zapalenie trzustki, ktore objawilo sie bardzo silnym bolem i wymiotami, po czym karetka pogotowia zabrala mnie do szpitala prosto na stol operacyjny. Operacje ledwo przezylam, dwukrotnie mnie intubowano - nastepnie przelezalam 10 dni na intensywnej terapii, gdzie oddychal za mnie respirator. Kolejne 2 m-ce przelezalam na oddziale chirurgii. Stracilam 10 kg na wadze i wyszlam ze szpitala oslabiona. Teraz jakos zyje przestrzegajac diety i abstynencji od alkoholu. Szukajac przyczyn mojej choroby - nigdy nie naduzywalam alkoholu - stwierdzilam ze mogla to byc wczesniejsza [przed kilku laty operacja usuniecia woreczka zolciowego i niewlasciwe rozpoznanie ojawow przez leczacego mnie lekarza [bylam pod stala jego kontrola],Nie znalazlam skutecznego leku na trzustke - przez jakis czas bralam KREON, jest bardzo drogi nie wiem czy chroni przed nawrotem choroby,ktorego bardzo sie boje. Moja rada - unikac alkoholu i mocnej kawy, przestrzegacdiety, toasty wypijac sokiem owocowym. Obserwowac swoj organizm - przy klopotach gastrycznych idac sie do lekarza i wykonac badanie AMYLAZY.Zycze duzo szczescia!TERESA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już dziś, że ten typ cukrzycy można leczyć inaczej. Zamiast insuliny podaje się leki z grupy tzw. sulfonylomoczników. Ta substancja jest znana w medycynie od 50 lat, lecz dopiero niedawno odkryto jej zaskakujące efekty w leczeniu nowego typu cukrzycy. Po jej podaniu trzustka sama zaczyna produkować insulinę. Zaletą jest również niższy koszt leczenia tabletkami od przyjmowania insuliny. Jeśli chcecie więcej podam link !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×