Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne pod żuchwą


Gość ccc

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczuwam powiększone węzły chłonne pod żuchwą z prawej strony. Czym grożą i na co mogą miec (negatywny) wpływ? Odczuwam też niewielkie bóle ucha (mimo że jak żadnej zimy - tą całą chodzę w czapce). Jakie badania powinnam wykonac? (Nie nadmieniłam że pod żuchwą wyczuwam zgrubienie i szyja z prawej strony wygląda jakbym była lekko spuchnięta. W dzieciństwie przechodziłam świnkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym problemem trzeba jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Być może powiększone węzły chłonne to odczyn na stan zapalny toczący się w górnych drogach oddechowych lub w uchu. Zapewne może wystąpić konieczność antybiotykoterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usg wezła wykazało widoczny wezeł z niewielka zatoka tluszczowa o wymiarze 9mm ten wezeł jest podrzuchwowy z prawej strony .nie boli mnie.nawet niewiem jak dawno go juz mam ,mam ciągły katar alergiczny i kaszel.prosze o pomoc czy wezeł kiedy mi sie wchłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam od 4dni pojawił mi sie wezeł chłonny podzuchwowy strasznie mnie boli jak dotykam i jak połykam sline albo jem bylam u lekaza i dał mi heviran na pare dni.Nie widze jakies poprawy.Spie w szaliku i smaruje mascia rozgrzewajaca czy dobrze wogole robie?prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam guzka pod żuchwa około3cm boli jak zmarzne .a tak wogóle mam go 8 lat i sie powieksza.Robiłam USG ale powiedziano mi że to kość i nic tam niewidać.Boję się bo wiem ze jednak coś jest bo boli i jest nieraz miętkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja miałam powiększony węzeł chłonny pod żuchwą z prawej strony. Okazało się że w organizmie toczy się stan zapalny ( powiększone ob i crp w morfogi krwi ). Poszłam do stomatologa który uznał że nic się nie dzieje jeśli chodzi o zęby. Ale poprosiłam o skierowanie na zdj. Rtg . Poszłam zrobiłam i wykazało że w dwoch miejscach po usunięciu zębow zostało coś pod dziąsłem. ( nic nie bolalo poza tym ze strasznie zle się czulam i bylam bardzo slaba). Poszlam do stomatoga ze zdj. I podczas usuwania tej pozostałości wyszlo że wraz usunietym korzeniem usunieto ziarniniaka. To byl wlasnie stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 38lat , minęło 10lat po usunięciu i zapaleniu wyrostka , w którym był rakowiak 0,5cm i nie widać śladu choroby. Czytałem w opracowaniach naukowych, że po 26latach obserwacji w 10/10 podobnych przypadków nie było wznowy. Obecnie bardziej niepokoi mnie szkodliwość badań TK których od tamtego czasu było ze 13x i nie wiem kiedy się skończą lub będzie ich mniej i jak długo jeszcze będzie trwała obserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam taki problem od jakiegoś czasu mam powiększonego węzła chłonnego z prawej strony około 4 cm .

Na domiar złego spuchł mi członek ,poza tym nic nie boli i bez większych zmian .

Byłem już u siedmiu lekarzy i każdy mnie odsyła do innego .

Wyniki badań wycgodzą mi dobrze ..

Nie wiem już do kogo mam się udać zażywałem antybiotyki itp..trochę jak by pomogło .

Usg miałem chyva ze trzy razy robione ,nie mówiąc o morfologii itp ..

Jak leczyć i gdzie ,na codzień mieszkam w Krakowie 

Proszę o odpowiedź na mejla :

mirowski30@gmail.com 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Mam taki problem od jakiegoś czasu mam powiększonego węzła chłonnego z prawej strony około 4 cm .

Na domiar złego spuchł mi członek ,poza tym nic nie boli i bez większych zmian .

Byłem już u siedmiu lekarzy i każdy mnie odsyła do innego .

Wyniki badań wycgodzą mi dobrze ..

Nie wiem już do kogo mam się udać zażywałem antybiotyki itp..trochę jak by pomogło .

Usg miałem chyva ze trzy razy robione ,nie mówiąc o morfologii itp ..

Jak leczyć i gdzie ,na codzień mieszkam w Krakowie 

Proszę o odpowiedź na mejla :

mirowski30@gmail.com 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×