Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyniki badania MR odcinka szyjnego


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Odebrałem niedawno wyniki badania MR odcinka szyjnego. Na wizytę do specjalisty jestem już umówiony, jednakże jest to dosyć odległy termin, a nie ukrywam, że interesuje mnie wyjaśnienie jak bardzo jest *źle*. Załączam opis badania. *Badanie wykonano w sekwencjach FSE, SE i FE uzyskując obrazy T1, T2, T2STIR- zależne w płaszczyźnie strzałkowej i osiowej na poziomach: C3-C7 Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej. Osteofity na tylno-bocznych krawędziach trzonów kręgowych C5-C6 po stronie lewej. Centralno-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego na tym poziomie z uciskiem worka oponowego i zwężeniem zachyłka bocznego po tej stronie. Podobne, niewielkie protruzje krążków międzykręgowych C3-C5 z uciskiem worka oponowego i niewielkim zwężeniem zachyłków bocznych po stronie lewej. Centralno-prawoboczna protruzja krążka C6-C7 z niewielkiem uciskiem worka oponowego i niewielkim zwężeniem zachyłka bocznego po tej stronie. Pogrubienie więzadła podłużnego tylnego od poziomu C4-C5 do C5-C6. Najmniejszy wymiar strzałkowy kanału kręgowego, na poziomie C6-C7, wynosi 10,5mm. Poza tym sygnał z trzonów kręgowych i rdzenia kręgowego prawidłowy.* Proszę o radę co dalej można z tym zrobić. Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×