Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ryzyko spozywania Alkoholu po OZT !!


Gość Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie miałam ozt ale kilka osób mi dobrze znajomych miało. Jedni pili przed ozt alkohol, inni nie. I niestety część z tych pijących dalej czasem sobie pije. Ryzyko jest ogromne. Możesz wypić 10x litra i nic, a raz 50tkę i zlądować na intensywnej..a potem na tamtym świecie. Ja jednego już pożegnałam. Po 2im ozt. Trzustka się nie regeneruje i pamięta błędy. Picie to jak rosyjska ruletka. Lepiej zapal sobie trawkę..albo znajdź jakąś inną rozrywkę. Od alku trzymaj się z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak rozumiem zdaje sobie z tego sprawe , dobrze powiedziane *Ruletka* zalezy od organizmu jak to zniesie i organu po czyms takim , sporo masz tych znajomych z ta przypadloscia *-) to sa mlodzi ludzie znajomy po ozt pil i dlatego zmarl ?? ciezka sprawa z ta trzustka malo sie o niej mowi (glownie o watrobie) a to jednak ten organ odgrywa bardzo wazna role w organizmie raz uszkodzony i dowidzenia celibat do konca zycia jezeli chodzi o spozywanie alkoholu i ciezkich potraw bo to tez bardzo wazna sprawa , watroba sie regeneruje trzustka juz nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 40 ale mam spore grono ludzi po 50tce dookoła i to u nich w ciągu ostatnich lat plaga ozt. Bo aż 6 osób. 2 z nich to kobiety kompletnie nie pijące. Najpiewniej ozt na skutek ciągłych diet, głodówek a potem nadrabiania. 4 kolegów to też nie alkoholicy. Spotkania rodzinne, impreza w weekend flaszeczka, w tygodniu czasem piwko albo 1 drineczek. Jeden z nich umarł w wieku 45 lat tak z rok po ozt zaczął tak sobie folgować. Po świętach zabrała go karetka i już nie wrócił. Także każdy ma wybór, ale jest tyle świetnych rzeczy na tym świecie, poza alkiem, że takie ryzoko nie ma chyba sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wynika to z tego ze mam 24 lata i czasami czy to na imprezach czy wakacjach zle sie czuje bez tego alkoholu troche moze to dziwnie brzmi ale tak wlasnie jest , jak narazie nie pekam bo wazniejesze jest zdrowie i zdaje sobie sprawe z konsekwencji jakie niesie picie po ozt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku to miałeś mega pecha z ozt w tak młodym wieku. Dostałeś po imprezie? Nie znam nikogo tak młodego z ozt na skutek picia. Myślę, że musiałeś mieć ogromne predyspozycje do tej choroby co tym bardziej powinno Cię powstrzymać od alkoholu. Z racji mojej pracy znam też ludzi, którzy popijają od 40 lat i nic..a tu w tak młodym wieku. Trzustka jest wredną suką i nie wiadomo kiedy ugryzie. Paskudny narząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Megg to bardzo budujace co piszesz , Tak po imprezie jednej z wielu i trwajacej 3 dni , mam pecha wiem ludzie pija po tyle lat wszystko co sie da i wszystko co ma jakiekolwiek %% i zyja maja sie dobrze procz alkoholizmu oczywiscie ,tak to prawda to Suka jest nie lubeee jej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×