Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krople tłuszczu w kale


Gość ewka 49

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzono u mnie w kale dość liczne krople tłuszczu. Odczyn kału obojętny.Internista stwierdził,ze to chora trzustka. Zrobiłam prywatnie usg amylazę i lipazę, próby wątrobowe. Oprócz GGTP, które jest podwyższone do 60 norma 30 wszystkie wyniki są dobre. Morfologia i mocz są ok. mam podwyższone CRP do 10 norma 5. badania robię ze wzglądu na nawracające biegunki. W kale nieobecna krew utajona. Co mogę jeszcze zrobić żeby zbadać czy to problemy z trzustką?internista nie dał żadnych leków i nie zlecił dalszych badań? A nawiasem mówiąc sama się diagnozuję, bo dwóch internistów mnie zbagatelizowało.Po co płacę na NFZ jeżeli lekarz po 15 min. w gabinecie, w tym polowa czasu minęła na pisanie w komputerze, że mój czas wizyty już wyczerpałam i mam wyjść?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmień lekarza. Krople tłuszczu w kale to problem z wchłanianiem i trawieniem a przyczyn tego stanu może być multum. Co więcej wszystko może być w normie. Polecam lekturę poniżej lub po prostu poczytanie sobie o zespole złego wchłaniania https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_z%C5%82ego_wch%C5%82aniania Nie wiem czy ma pani jakieś jeszcze objawy...bóle brzucha ...chudnięcie itp., ale sam tłuszcze nic nie znaczy? Badania na trzustkę: najlepiej TK jamy brzusznej, elastaza w kale, ewentualnie eus, mrcp. Co do ggtp to odstawienie alkoholu i niskotłuszczowa dieta przez miesiąc. Do tego warto połykać sobie sylimarol i essensialiv forte Koniecznie wykonać gastroskopię i kolonoskopię celem wykluczenia zmian w świetle jelita oraz żołądka. Warto także zrobić test na celiakię, oraz alergiczne - uczulenie na gluten, laktozę i fruktozę. Przy biegunkach wykluczyć surowe warzywa i owoce na jakiś czas. Także test z krwi na lamblię oraz kał na pasożyty co najmniej 3x. Jeśli pani podróżuje to też warto by zrobić posiewy na salmonellę, shigellę i jersiniozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krople tluszczu w kale ale pobieralam go do badania z musxli klozetowej i nawracajace biegunki po produktach mlecznych.biegunki od lipca.kolonoslopia gastroslopia iusg j.brzusznej bez zmian Internista stwierdzil ze mam niewydolnosc trzustki i nie ma sensu robic dalszych badan bo to choroba nieuleczalna a ile pozyje to zalezy jak sie dalej z dieta cyt.bede sie prowadzic.nie pale i nie pije.naczytalam sie w necie i jestem przerazona.chcialabym wiedziec w jakim stanie jest moja trzustka amylaza i lipaza w normie jak dlugo mozna z tym zyc. Nie dostalam skierowania do gastrologa Memento. Mori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dosc liczne krople tluszczu w kale i pojedyncze ziarna skrobi plus czeste biegunki jednoznacznie swiadcza o biegunkach tluszczowych i powaznym uszkodzeniu watroby? Usg kolono i gastro ok proby watrobowe i enzymy trzustkowe w normie podwyzszone dwukrotnie ggtp crp 10 bol w okolicy pepka i rozsadzanie po jedzeniu pod zebrami nie mam nudnosci i wymiotow wiem ze musze zrobic tk ale nie moge na niczym sie skupic tylko mysle ile mi zostalo mam dla kogo zyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usg w normie to raczej nie ma powodów kłaść się do grobu od razu. Poważne zmiany zarówno w wątrobie jak i w trzustce raczej by wyszły nawet na usg. Zdecydowanie poszłabym na początek w kierunku nietolerancji pokarmowych a przede wszystkim laktozy i celiakii. Na pewno ggtp świadczy o tym, że wątroba jest zmęczona...ale to można zbić dietą w ciągu miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pocieche ale to internista mnie nakrecil ze jak mam biegunki a zaczely sie w lipcu i krople tluszczu w badanym kale to mam niewydolnosc trzustki i to ile pozyje zalezy od tego jak sie bede prowadzic to jego slowa.jeszcze dodal ze trzustke na usg zle widac a dalszych badan nie ma sensu robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wora wszystkich lekarzy! od wielu lat cierpię,,,mam ogromny segregator badań...za które płacę sama i są ok,mam 168 cm i ważę już 45 kg,na wątrobie mam torbiele i ruchy jelit.a co to?robale,tyle lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×