Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak moszny po operacji


Gość Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad 10 lat mam wiele guzkow ropnych pod pachami ktore sie nasilaly i powiekrzaly.Gdy urosly one do wielkosci okolo 2-3cm pekaly co sprawialo ulge.Wylatywala z nich ropa i pochodne.Lekarze faszerowali mnie antybiotykami ale nic nie pomagalo.W okresie ostatnich 2 lat guzki przeniosly sie w okolice wezlow w okolicy krocza.W styczniu tego roku zaczol powstawac nastepny ale juz na boku worka moszny jednak samoczynnie nie chcial sie uwolnic wiec po pol roku zdecydowalem sie na zabieg.Po zabiegu lekarz poinformowal mnie iz jest to rak moszny.Rane po wycieciu zostawil otwarta tlumaczac ze musza z niej wyplywac miliony bakteri. Moje pytania brzmia: Czy guzki ropne mogly spowodowac raka? czy poprostu jest to bledne stwierdzenie. Czy rak ten jest naprawde nie grozny lub tak? Czy pozostawiona rana otwarta dlugosci 2 cm jest czyms normalnym? i jak dlugo moze ciedz z takiej rany? Czy wziecie wycinku podczas operacji do badania pomorze w ustaleniu jaka to bakteria i antybiotyk podany pozniej powinien usunac guzki pod pachami i zapobiedz ponownemu narastaniu,czy jest to malo skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×