Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia kręgosłupa szyjnego - uciążliwe objawy


Gość Daniel M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel M

Dzień dobry. Mam 25 lat. Czy przedstawione wyniki mogą dawać takie objawy jak drętwienie szczęki wchodząc na policzki ucisk w głowie, pieczenie/palenie w środku głowy czasami ból oczodołów, piszczenie w obu uszach. Przez to jestem rozkojarzony, otępiały ponieważ trwa to już parę lat i bez względu jak ułożę głowę. Nie jest to ból typowy że mogę wskazać dane miejsce tylko takie rozpieranie/pieczenie głównie karku, szczeki tyłu głowy przez to naprężenie mięśni. Już mam tego dość. Trwa to już parę lat bez przerwy. Z roku na rok jest coraz gorzej. Miałem wszystkie badania i tylko w kręgosłupie szyjnym coś wyszło. Proszę nie pisać że to nerwica bo już rzygam psychotropami przyjmowanymi od co najmniej 5 lat. Jedynie co to może łagodziły jedynie delikatnie ból lecz napięcie/drętwienie w ogóle nie znikło. Przedstawiam wyniki rezonansu. Dziękuję za wszelkie wskazówki. Lordoza szyjna zniesiona. Krążki międzykręgowe C2/C3, C3/C4, C4/C5 z cechami częściowej dehydratacji. Zaostrzenia na tylnych krawędziach trzonów C3-C7 z obustronnym przewężeniem otworów międzykręgowych. Drobna tylno-boczna wypuklina krążka m-k C2/C3 z modelacją worka oponowego i przewężeniem prawego otworu m-k. Towarzysząca osteofitozie centralna lateralizująca na str. lewą wypuklina krążka m-k C3/4 ze zwężeniem lewego otworu m-k, z możliwością ucisku korzenia nerwowego. Tylno-prawoboczna wypuklina krążka m-k C4/5, C5/6 ze zwężeniem prawego otworu m-k, z możliwością ucisku korzenia nerwowego na tych poziomach. Drobna centralna lateralizująca na str. prawą wypuklina krążka m-k C6/7 z przewężeniem prawego otworu m-k. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×