Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcony staw skokowy. Co i jak?


Gość Dominik12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominik12345

Witam, chciałbym przedstawić moją sytuację , otóż 16.07.15r podczas gry w koszykówkę skręciłem staw skokowy. Fachowa diagnoza wygląda tak : zwichnięcie, skręcenie i naderwanie stawów i więzadeł stawu skokowego i poziomu stopy. Skręcenie stawu skokowego prawego. Zalecono mi stabilizator na 3 tygodnie i poruszanie się o kulach na 2 tygodnie a potem ostrożnie do granicy bólu odrzucić kule. Mam również smarować nogę liotonem 1000 oraz traumonem 5x dziennie na kostkę i chłodzić ją co 2h przez 10-15minut. Chciałbym zapytać czy jeżeli wyjeżdżam na wakacje nad morze 01.08 to będę mógł już wtedy poruszać się bez kul w stabilizatorze ? Czy będzie to możliwe , czy raczej będę musiał wziąć ze sobą te kule ? Opuchlizna do dziś troszke zeszła, nie czuje bólu , chłodzę i smaruję stopę regularnie i nie obciążam jej + cały czas trzymam ją w górze. Biorę leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik12345

Dodam także, że zrobił się krwiak zaraz po urazie, na dole po prawej stronie prawej kostki taki pasek. Podobno często tak sie dzieje przy skręceniu. Robiłem RTG ale nic nie wykazało, nie ma żadnych złamań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×