Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tarczyca wykazuje przebudowę guzkową z obcenością mnogich ognisk


Gość Agnieszka M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka M.

Witam, bardzo proszę o odpowiedź czy czeka mnie operacja tarczycy ( jeszcze 2 tygodnie do wizyty, a dziś odebrałam wyniki usg i to wszystko co napisane mnie przeraża). Mam 35 lat. Wynik : prawy płat : 2,6 x 2,2 x 5,5 cm lewy płat : 2,2 x 2,0 x 4,9 cm Płat prawy w całości oraz środkowa i dolna część lewego płata wykazują przebudowę guzkową z obcenością mnogich ognisk normoechogenicznych średnicy do 1,2cm. W środkowej części płata lewego ognisko lito-torbielowate śr. 0,6 cm. Niektóre z opisanych guzków zawierają drobne zwapnienia. Unaczynienie zmian wzmożone obwodowo. Okoliczne węzły chłonne w granicach normy. Co to wszystko znaczy? co to są ogniska normoechogeniczne i lito-torbielowate. Co znaczy unaczynienie wzmozone obwodowo? 2 lata temu biopsja wykazala guzy toksyczne, bez raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wzmożone unaczynienie obwodowo oznacza prawdopodobnie, że same guzki nie są unaczynione. Ogniska normoechogeniczne oznaczają zmiany o echu zbliżonym do okolicznych tkanek. Czyli o strukturze podobnej do tarczycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AgnieszkaM

Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Czy takie wyniki w takim razie, nie kwalifikują mnie od razu do operacji tylko mogę być leczona farmakologicznie? Jakie jest ryzyko wystąpienia raka przy takich guzach - lito-torbielowatych i normoechogenicznych ? czy te zwapnienia to coś groźnego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×