Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy konieczna jest operacja przy tych wynikach badań czy rechabilitacja ?


Gość Marcia883

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcia883

Witam! Mam 27 lat i mam problem:( Zostałam zakfalifikowana do operacji,ale czy te wyniki są takie złe żeby od razu operować?Mama się martwi i chciałaby zrobić to najpierw rechabilitacja,msażami a dopiero później jak nie poskutkuje operacja.To sa moje wyniki rezonansu : Lordoza lędźwiowa zachowana. Trzon kręgów o zachowanej wysokości. Na poziomie L5-S1 przodozmyk 6mm(I/ii) Dehydratacja i obniżenie wysokości krążka L5-S1 Nierówny zarys płytek granicznych na poziomie L5-S1. L4-L5 minimalne centralne uwypuklenie pierścienia włóknistego krążka bez modelowania worka oponowego i ucisku na korzenie wychodzące z worka. L5-S1 bulging krążka z ugięciem worka oponowego,uciskiem na korzenie S1 i zwężeniem otworówm mk.Zmiany zwyrodnieniowe w stawach mk,L5-S1 Na pozostałych poziomach bez protruzji krążków. Stenoza kanalu kręgowego na poziomie L3,L4,L5-wymiar kostny kanału AP:11-12mm wymiar AP worka oponowego wynosi : L3-L4 - 20mm l4-l5 -9mm L5-S1-3,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam To neurochirurg podejmuje decyzję czy należy operować, warto zasięgnąć przynajmniej dwóch opinii neurochirurgów. U ciebie dysk na poziomie L5 /S1 uciska korzenie nerwowe, zależy też jakie masz objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×