Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka z krwią i śłuzem po antybiotykach


Gość Marek z Gdańska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek z Gdańska

Po tygodniowej kuracji antybiotykowej dopadła mnie trwająca 6 dni biegunka, która przeszła samoistnie i mogła być wynikiem brania antybiotyku (amoksycylina). Po trzech dniach normalnych wypróżnień wróciła (od 5-7 wypróżnień dziennie) tym razem ze śluzem i jasnoczerwoną krwią. W kale zauważyłem także swoistego rodzaju *błony* o wyglądzie ściętego białka od jajka. Wizyta w szpitalu z podejrzeniem poantybiotykowego rzekomo błoniastego zapalenia jelit zakończyła się fiaskiem. Badania krwi i moczu (wszystkie wyniki w stanach średnich przyjętych norm - więc dobre) wykluczają wg. lekarza RZBZJ i jakiekolwiek zapalenia. Nawodniony kroplówkami wróciłem do domu i miałem obserwować stan swojego zdrowia. Niestety, objawy się nasiliły. Biegunki od tygodnia się nasilają, mocno się pocę, mam dreszcze (mimo iż nie mam temperatury), mam na przemian zimne lub pulsujące od gorąca dłonie, uczucie parcia, bóle brzucha, wzdęcia, uczucie przelewania się w jelitach, zaczęły się też bóle pod lewą łopatką. Co ważne, jestem migrenowcem i przyjmuje leki przeciwbólowe (saridon), palę papierosy i od czasu do czasu piję alkohol wysokoprocentowy. Nieobcy mi jest też stres. Mam 33 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×