Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwyrodnienia I bóle kręgosłupa piersiowego


Gość Agus16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od dłuższego czasu ok roku odczuwam bole pod lewym zebrem,lewj strony brzucha lewego boku i zeber.Mam tez problemy z zoladkiem,jednak bardzo boje się ze to może być trzustka.Proszę o opinie osób doświadczonych w temacie czy owy odcinek może promieniowac do tych miejsc,do brzucha zeber czy to możliwe ze moje dolegliwości są od kregoslupa? DODAM,ŻE ON bardzo mi dokucza,mam dyskopatia ledzwiowy, oraz zwyrodnienia każdego odcinka, oraz solowe, dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Urszula

Witam, ja miewałam zawsze bóle w okolicy wątroby non stop robiłam badania krwi.Również miewam problemy z żołądkiem mam refluks leki łykałam a ból nie mijał. Wykonałam rezonans magnetyczny i okazało się że mam wypadnięcie jądra miażdżystego w części piersiowej stąd te bóle. Jeśli obawiasz się o trzustkę wykonaj badanie krwi. Jeśli wynik będzie ok to z doświadczenia wiem,że te bóle będą pochodzić od kręgosłupa. Pozdrawiam Ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówczynią. Takie schorzenia bardzo często wymagają rehabilitacji, czasami nawet operacji kręgosłupa - dlatego kluczowe tutaj jest znalezienie odpowiedniego lekarza. Piszesz, że cierpisz na dyskopatię - z reguły jej leczenie nie jest skomplikowane, ale wymaga sporo czasu. Możliwe, że pomogłaby Ci iniekcja - ma działanie przeciwbólowe, a jej efekt utrzymuje się do 3 miesięcy. Takie zastrzyki często umożliwiają w ogóle rozpoczęcie rehabilitacji - bolące miejsce odzyskuje ruchomość. Więcej na temat iniekcji tutaj: http://www.rugpoli.pl/metody-leczenia/inwazyjne-metody-leczenia-bolu/iniekcje-dostawowe Jeżeli masz jakieś pytania - śmiało pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego typu sytuacjach należy powiadomić w trakcie wizyty lekarskiej. Ponadto lekarz musi wiedzieć o przyjmowanych lekach przeciwzakrzepowych, alergiach na któryś ze składników zastrzyku (np. kontrast, lignokaina, kortykosteroidy, jod), a także czy pacjent cierpi na dolegliwości związane z cukrzycą. Jeżeli chodzi konkretnie o ciążę - bardziej wskazana jest terapia ortomanualna albo metodą McKenzie, ale każdy przypadek jest inny, więc zalecam jednak osobistą konsultację w naszym ośrodku w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×