Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pomóc w odczycie USG


Gość ROLB

Rekomendowane odpowiedzi

Gram w drużynie futbolu amerykańskiego, kilka miesięcy temu miałem uraz barku, który potraktowano jak stłucenie, jakiś czas nie trenowałem, 2 mies. temu zacząłem aktywnie przygotowywać się do sezonu( siłownia i treningi futbolowe), zaczął mi boleć bark, fizjoterapeuta w jakiś sposób to wyeliminował masażem, niestety obecnie ból wrócił, zrobiłęm USG stawu ramiennego, a ponieważ w przyszłym tygodniu już mam mecz potrzebuję pomocy w interpretacji USG oraz konsultacji na temat tego czy ja mogę zagrać czy nie i w jakim stopniu moje zdrowie jest zagrożone przy kontynuacji treningów, mój drużynowy fizjoterapeuta nie odpowiada i nie chce współpracować a przez NFZ dostanę się na wizytę pewnie za rok. TREŚĆ OPISU USG : *Nieznacznie zwiększona ilość płynu w kaletce podbarkowej. Błona maziowa z cechami miernego obrzeku. Ścięgno głowy długiej m. dwugłowego o prawidłowej lokalizacji w rowku międzyguzkowym z niewielką ilością płynu w pochewce. Chrząstka szklista na głowie kości ramiennej o prawidłowej długości. Obrzęk, pogrubienie, niejednorodna echogeniczność i echostruktura ścięgna m. nadgrzebieniowego z pojedyńczymi ogniskami zwłóknień- stan po przebytym częściowym naderwaniu. pozostałe elementy anatomiczne stawu i staw barkowo-obojczykowy bez cech patologii.* Dziękuje bardzo za pomóc i zrozumienie sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×