Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepukliny, wypukliny, protruzja kręgów szyjnych...


Gość Anoxi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mama niedawno była na badaniu rezonansem- ma zawroty głowy, omdlenia, niedosłuch na lewym uchu, wymioty... Badanie wykazało: Na poziomie C3/C4 widoczna jest przyśrodkowo-lewoboczna wypuklina krążka międzykręgowego, która powoduje ucisk na worek oponowy i zwęża odcinkowo lewy otwór międzykręgowy. Pośrodkowo-prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego C4/C5, powodująca ucisk na worek oponowy i niewielkie zwężenie prawego otworu m/k. Na poziomie C5/C6 widoczna jest pośrodkowa-dwuboczna protruzja krążka międzykręgowego, która powoduje ucisk na worek oponowy i zwężenie otworów m/k, z przewagą zmian po stronie lewej. Niewielka, pośrodkowa wypuklina krążka m/k C6/C7, z łagodnym uciskiem na worek oponowy. Dziobaste wyostrzenie krawędzi trzonów kręgowych C3-C7 pogłębia ucisk na worek oponowy i zwężenie otworów międzykręgowych. Poza tym obraz kręgosłupa, kanału i rdzenia w odcinku szyjnym w granicach normy. W trzonie kręgu Th5 widoczne jest ognisko zmienionego sygnału o cechach naczyniaka, średnicy 1,3 cm. Co to wszystko znaczy? Jest bardzo źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poproszę o kontakt kogoś kto miał operowany odcinek szyjny kręgosłupa. Mam mieć operację na koniec lipca 2015. Przyjęcie do szpitala na dzień 28.07 i w związku z tym mam mnóstwo pytań i chciałabym z kimś porozmawiać o tym jak przebiega operacja, jak wyglądają pierwsze dni i później rehabilitacja husky15@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam bardzo podobne schorzenie z tym że mam3przepukliny ,2 do zabiegu , planowany zabieg to wrzesień ,trochę się boję choć lekarz bardzo dokładnie mi wszystko wytłumaczył .Aga jak będziesz już po zabiegu podziel się informacją Zgóry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×