Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bol w podbrzuszu podczas chodzenia po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Darek1978

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek1978

Na wstepie chcial bym sie przywitac.Mam na imie Darek mam 37 lat.W czwartek tj. 11.06.2015 mialem opracje przepukliny pachwinowej z lewej strony.Poniewaz byl to u mnie etap poczatkowy przepukliny to tez wszyto mi siatke 4cmx4cm.Operacja byla tradycyjna z nacieciem 5-6cm.3 godziny po OP zostalem wyslany do domu.Wszystko bylo w porzadku.Bez najwiekszego problemu wszedlem na drugie pietro.Wiadomo ruchy byly spowolnione mialem swiadomosc ze jestem po operacji.Moj problem zaczal sie dnia nastepnego zaraz z rana. Probujac powoli wstac rano do toalety poczulem pieczenie i silne uklucie w okolicy rany az mna rzucilo na luzko spowrotem.Potem wstawalem bardzo powoli. Probujac sie wyprostowac rana mnie nawet nie sciagala ale za to rana i okolice rany przy pecherzu moczowym bardzo mnie bolaly.To bylo jak by pieczenie z silnym klociem i jak by sie cos rozrywalo.Niestety leki przeciwbolowe nie pomagaly wiec zgarbiony z glowa na wysokosci klamki poszedlem powolutku do toalety.Przez tak silne bole zrobilem 4 dni po operacji termin u chirurga ktory mnie operowal.Problem w tym ze z tymi bolami zgarbiony musialem zejsc do auta 3mpietra nizej,zona zawiozla mnie autem a wysiedzenie w aucie to jakis koszmar zwlaszcza przy pokonywaniu zakretow.Na wizycie chirurg powiedzial ze rana goi sie pieknie a bol jaki mam moze byc powodem przeciecia nerwu i to normalny objaw i z czasem ustapi.Dostalem silne kroplel przeciwbolowe Tramal i to wszystko.Dzis jestem juz tydzien po operacji i nic sie nie zmienilo.Proba wyprostowania konczy sie silnym klociem przy pecherzu moczowym i chodzenie staje sie nie mozliwe.Jak leze w lozku w pozycji wyprostowanej to wszystko jest ok. Czy to normalne?Co ma, robic? U mnie w rodzinie 3 osoby mialyoperacje przpukliny i po 3 dniach juz w miare normalnie funkcjonowaly czego nie mozna powiedziec o mnie.Nawet wziac prysznic to dla mnie ciezka sprawa i potrzebuje pomocy zony.Byl bym wdzieczny za jakas opinie i sugestie co dalej mam robic.Poki co leze tylko w lozku.Czy pomimo bolu dalej chodzic i probowac sie wyprostowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kilka dni temu tak samo usuwana przepukline i te same objawy przez 2 dni pomału wracam do normy najlepiej jest, aby skontaktować się może z innym lekarzem ?? Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie ponownie... Z chodzeniem jest juz ok na chwile obecna ale mam inny problem. Gdy przetrzymam mocz i musze sie isc mocno wysikac to po 10 minutach w okolicy rany po przepuklinie zaczyna mnie wszystko bolec. Atak trwa nawet do 1.5 godziny jestem kompletnie sparalizowany. Zaczyna sie od niwielkiego bolu i zaczyna promieniowac coraz dalej. Zaczyna mnie bolec podbrzusze,okolice pecherza az do jader ktore sa tak obolale ze nawet nie moge ich dotknac. Bylem w szpitalu na dyzurze zrobiono mi badania ale nic negatywnego nie stwierdzono. Ja mecze sie po tej operacji bardziej niz przed operacja. Dwa razy w tygodniu dostaje takich boli ze poprostu zaczynam walic glowa o sciane. Nie potrafie sobie z tym poradzic a lekarz mowi wszystko jest ok i ze moze siatka sie zarasta i dlatego tak jest. Dodam ze chodze juz normalnie do pracy ale jak przychodze do domu to msze sie polozyc bo mam dosc. Czuje caly czas jakies uwieranie w miejscu operacji... Co mam zrobic? Tak sie nie da funkcjonowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż miał przepuklinę pępka jest 10dni po operacji na wizycie kontrolnej 9dnia chirurg zauważył po badaniu usg że pod siatką zbiera się płyn surowiczy tzw. Surowiczak płyn natychmiast ściągnął igłą. Taka reakcja organizmu zdarza się żadko, ale jednak i trzeba ściągać płyn za każdym razem jak się zbierze. Radzę iść do innego chirurga i zrobić usg pachwiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×