Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny bol,niedowład


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie bardzo prosze o pomoc !!! Na poczatku napiszę ze mam 23 l. od ponad roku zaczely mi sie problemy najpierw z chodzeniem obustronne uszkodzenie nerwu strzalkowego, w lewej nodze czuciowo ruchowe w prawej tylko ruchowe. Mam niedowlad lewej nogi od kolana w dol,opadnieta stopa i zaburzone czucie,silny bol przechodzacy od posladka w dol, bol az parzacy taki. na obu stopach brak jest odruchów podeszwowych, co świadczyło by o centralnym uszkodzeniu nerwów czyli w głowie, jednak po obrazie MR głowy wykluczono problem w głowie. Tam jest czysty obraz. Od ok listopada tamtego roku mam mniej sprawną lewą reke,bardzo czesto mi dretwieje i czasem poprostu mi ,,leci*. bark (mięśnie) mam az taki ubity sztywny i towarzyszy przy tym duzy ból i pieczenie. Poniżej udostępniam takze MR całego kregoslupa,poniewaz po wysiłku (przesuwanie regału) zaczeły mi sie rowniez problemy z kregosłupem. (maj 2014) jednak czy to ze względu na moj zniszczony kregoslup az takie mam dolegliwosci? niedowład,uszkodzenie obustronne n.strzałkowych,brak odruchów podeszwowych,pieczacy silny ból??? od roku czasu lekarze nie maja pomysłu jak mi pomoc, jestem po operacji odbarczenia lewego n.strzalkowego jednak zamiast lepiej jest gorzej,pojawił sie *stopotrzas* lecz nie samej stopy a całego podudzia,trwajacy do kilkunastu sekund przy jakimkolwiek dotknieciu okolicy uszkodzonego nerwu przy główce strzalki (n. strzałkowego). za około 2 tyg mam miec jeszcze pobrany plyn mozgowo - rdzeniowy czy to może być mimo wszystko borelioza???? pomóżcie moze ktos mial podobnie ??? Oto wyniki MR całego kregosłupa: *Szyjno piersiowy z kontrastem : Wykonano sekwencje SE FSE STIR uzyskujac obrazy T1 i T2 zalezne w plaszczyznach strzalkowej,koronalnej i poprzecznej. Badanie uwidocznilo zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z niewielkim jej odwroceniem. Kifoza piersiowa poglebiona. Wysokosc trzonow kregow zachowana. Drobne zmiany zwyrodnieniowo- wytworcze na krawedziach trzonow kregow. Tarcze miedzykregowe o prawidlowej wysokosci. Na poziomach C3/C4,C4/C5, TH6/TH7/TH8/TH9/TH10 odwodnione. Na poziomie C3/C4 szerokopodstawna protuzja tarczy miedzykregowej z kompresja przestrzeni plynowej. Na poziomach C4/C5 i C5/C6 niewielka, szerokopodstawna protuzja tarczy miedzykregowej z niewielka redukcja przestrzeni plynowej. Na poziomie C6/C7 niewielka centralna protuzja tarczy miedzykregowej z zaznaczona redukcja przestrzeni plynowej. Na poziomach Th4/Th5 i Th5/Th6 niewielka szerokopodstawna protuzja tarczy miedzykregowej z zaznaczona redukcja przestrzeni plynowej. Na poziomie Th6/Th7 centralno-prawoboczna protuzja tarczy miedzykregowej z asymetrycznym uciskiem na struktury worka oponowego. Na poziomie Th7/Th8 niewielka szerokopodstawna protuzja tarczy miedzykregowej wraz z osteofitami powoduje redukcje przestrzeni plynowej. Na poziomie Th8/Th9 centralna protuzja tarczy miedzykregowej z uciskiem przestrzeni plynowej. Na poziomie Th9/Th10 niewielka centralno-prawoboczna protuzja tarczy miedzykregowej z asymetryczna niewielka redukcja przestrzeni plynowej. W badanym odcinku morfologia sygnalu rdzenia kregowego prawidlowa. * KREGOSLUP LEDZWIOWY : wykonano sekwencje FSEi FRSE uzyskujac obrazy T1 i T2 zalezne w plaszczyznach poprzecznych czolowych i strzalkowych. Badanie w zakresie od Th11 do kosci krzyzowej. Splycona fizjologiczna lordoza odcinka ledzwiowego. Poziome ustawienie kosci krzyzowej. Stozek koncowy rdzenia i cauda equina niezmienione. Nadlamanie blaszek granicznych trzonow L3,L4 i L5 o charakterze guzkow Schmorla. Na poziomie L3/L4 dehydratacja oraz uogolnione tylne uwypuklenie krazka m-kregowego z umiarkowanego stopnia uciskiem i modelowaniem worka oponowego. Zwezenie kostne i dyskogenne prawego otworu m-kregowego. Zmiany zwyrodnieniowe w obrebie prawego stawu m-kregowego. Na poziomie L4/L5 uogolnione uwypuklenie krazka m-kregowego z uciskiem i modelowaniem brzusznej powierzchni worka oponowego. Oba otwory m-kregowe stenotycznie zwezone. Kanal kregowy - w wymiarze strzalkowym poprzecznym ok 15 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×