Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to tarczyca czy nie? Lekarz rodzinny ma mnie dość.


Gość Marcelinaaa95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcelinaaa95

Mam 20 lat. 4 lata temu po raz pierwszy zwrócono uwagę na moją tarczyce, gdy w ciągu pół roku przytyłam prawie 10kg (z 74kg do 83kg) od tamtej pory do dziś waga wzrosła do 110kg. Gdy wtedy mnie badano TSH miałam w normie (nie pamiętam ile) ale na USG wyszło mi 5 torbieli (dwa na jednym płacie i trzy na drugim) nie miały one jednak więcej niż 1cm. Dziś odebrałam wynik TSH wynosi 2,45 ale mimo to mam wszelkie objawy niedoczynności, np. senność, zmęczenie, zimno mi, tyje chodź nie jem, mam obfite miesiączki, wypadają mi włosy, łamią się paznokcie, mam spuchnięte oczy, efekt brudnych łokci i co najgorsze nie mogę zajść w ciąże pomimo wielu starań. Ponadto często mam chrypkę i ból szyi, chodź żadnej infekcji nie mam. Lekarz rodzinny patrzeć na mnie nie może bo chodzę i proszę o badania na tarczyce chodź TSH w normie niby. Co mam robić? A może to nie jest wina tarczycy? Pomóżcie proszę waga wzrasta a szansa na ciąże maleje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz sobie sama wit. D3. Poniżej 35000 to 1. stopien do skurczy, braku rownowagi chemicznej, rozregulowania organizmu. Sprawdz wit. B12, cukier w krwi, krzywa cukrowa, kwas moczowy w krwi(kwasica). Sprawdz testy autoimmunologiczne. To pierwszy stopien do problemow z tarczyca. Wiecej sloncs, zmiana diety na cukrzycowo-watrobowo-nerkowej. Zalecenia p.Korzawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczyca jest kapryśnym narządem dokrewnym.Wartość TSH 2,45 nie jest miarodajny do określenia,czy ma się niedoczynność,czy nadczynność tar- czycy.Objawy opisane sugerują niedoczynność.Sam wynik TSH /tyreotropiny/ nie wystarczy.Zrób badanie hormonów tarczycy:T3 /trójjodotyroniny/,T4 /tyroksyny/ i idź do lekarza ogólnego po skierowanie do endokrynologa. Badanie T3 i T4 wykonaj na własny koszt,bowiem lekarz rodzinny, czy endo- krynolog, nie zleci tych badań. Pozostałe niezbędne badania zleci endokrynolog,w ramach NFZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×