Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plamienia po defekacji


Gość stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 50 lat, miałem wykonaną pół roku temu w Niemczech operację usunięcia hemoroidów III stopnia metodą Fergusona. Pierwsze 1-3 miesiące po operacji przy plamieniu po defekacji były często ślady świeżej krwi *strużki* na stolcu. W kolejnych miesiącach ślady krwi w plamieniu po defekacji prawie ustały. Niestety plamienia o brunatnym zabarwieniu i cuchnące (nie odchodami) występuja po każdej defekacji do chwili obecnej. Byłem raz na kontroli po 3 miesiącach, lekarz stwierdził że rana wyjątkowo długo się u mnie goi (podobno czasami sie tak zdarza ... ?) Powiedział ,że na wygojenie potrzebuje więcej czasu. Zwieracze podobno funkcjonują prawidłowo. Zauważyłem przy podmywaniu że odbyt po kilku godzinach bywa rozpulchniony. Od 6ciu miesiecy używam codziennie kilkanaście kompresów włókninowych po toalecie, podmywam się 2-3 razy dziennie. Tak trwa mój koszmar. W miedzyczasie miałem zakażenie układu moczowe bakteriami pokarmowymi (brałem antybiotyk). Od operacji zauwazyłem też, że częsciej muszę oddawać mocz. Czy możliwe że coś poszło nie tak przy operacji? , Czy dolegliwości które opisałem to normalne że występują jeszcze pól roku po operacji? Z innych spraw może zwiazane przyczynowo? chorowałem na OZT, jestem po operacji usunięcia łowy trzystki z torbielą niezłośliwą, BMI 30, Hepatomegalia / stłuszczenie wątroby, usunięte polipy, dolegliwości związane z trudnością z opóżnianiem żołądka (po operacji Traverso-Longmire j.w.) Proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×