Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcone kolano/naderwane ACL


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam, otóż 02.05.2015 r. podczas meczu piłki nożnej upadłem na ziemię zewnętrzną stroną lewej nogi, po czym usłyszałem *trzask,strzelenie* w kolanie. Po powrocie do domu po około 2 godzinach nad kolanem zrobił się obrzęk, więc udałem się do szpitala, wykonano mi na miejscu USG po czym stwierdzono skręcenie kolana oraz naderwanie więzadeł przednich krzyżowych (ACL) potwierdzone testem Lachmana, wykonano punkcję i pobrano z kolana sporą ilość krwi, założono Longete gipsową na okres 7 dni. Dziś tj. 11.05. została ściągnięta oraz została wykonana punkcja po raz drugi z powodu niewielkiego pozostałego obrzęku. Zalecono mi okłady z lodu oraz jak najszybciej zacząć rehabilitacje. Na rehabilitację jestem umówiony nazajutrz (12.05.).| Po powrocie po upływie około 1h pojawił się obrzęk dosyć wielki, choć nieco mniejszy niż po raz pierwszy oraz mam problemy przy zginaniu tej nogi, czy to normalne przy tego typu urazach? Czy rehabilitacje mogę zacząć przy tym obrzęku oraz bólach, czy może muszę jeszcze zastosować leczenie a następnie podjąć się rehabilitacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×