Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji żylaków


Gość tessa 69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tessa 69

Witam jestem 10 dni po operacji żylaków lewej nogi .Miałam znieczulenie w kręgosłup ,operacja ok 1 godz w szpitalu na Ursynowie, bardzo miła i serdeczna obsługa , czyściutko i komfortowo . Wyszłam następnego dnia do domu ,Przez 3 dni czułam się nieżle bez leków przeciwbólowych ,codziennie rano się myłam i potem zmiana opatrunków i bandażowanie nogi, potem tj od 4go dnia po operacji przez 4 dni miałam okropny ból nogi ,,,w łydce podczas wstawania i aż się rozchodziłam czułam szczypanie ,kłucie szpilami naprężenie żył,,,,straszny ból. Nie mogłam stanąć na nogę przez dłuższą chwilę , nie bolało tylko jak leżałam z nogą wyżej.Wylądowałam na kontroli u tego lekarza co mi robił operację i okazuje się ,że tak może być ,bo mam rozległe skrzepy ale po kilku dniach przejdzie , Tak się też dzieje , teraz już jest duuużo lepiej mogę bez bólu wstać i się ruszać , chodzę prawie normalnie , trochę jeszcze mnie ciągnie w kostce tam mam szew po usunięciu żyły , masuję nogę , uciskam łydkę trochę boli , ale jest już lepiej za 2 dni zdjęcie szwów i zobaczymy jak to będzie . zakładam teraz pończochę uciskową 2 stopień ucisku, przepisane ma zastrzyki przeciwzakrzepowe 20 szt . Czekam jak dalej wszystko przebiegnie . noga jest fioletowo- żółta,nacięć mam chyba 13 szt , ale przynajmniej nie mam zagrożenia ,że skrzepy będą w żyłach i zablokują przepływ krwi ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze przyznam, że nie miałam tak ciężkiej drogi i moja rekonwalescencja przebiegła bez większego bólu, ale lekko też nie było. Głowa do góry, najważniejsze to wybrać dobrego lekarza i stosować się do zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem operacje na żylaki lewej nogi ,ale prywatnie w gdańsku w znieczuleniu miejscowym,żylaki były bardzo widoczne,tzw.męskie jak sie wyraził chirurg.Po godzinie wsiadlem w samochód i pojechałem do domu.Obsługa bardzo miła,ale za taką kasiore to się nie dziwie.Żadnych powikłan,wszystko w porządku,po żylakach śladu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×