Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dwie przepukliny między kręgami szyjnymi


Gość majkelP85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Jestem w rozsypce odkąd otrzymałem wynik rezonansu. Od miesiąca mam bóle kłucia w odcinku szyjnym. Promieniuje do lewej ręki przez co mam delikatny niedowład całej kończyny. Stało się t tak gdy wstawałem z łóżka i przekręciłem szyją w lewo i nagle ten ból :( Najgorzej jest właśnie z rana jak wstaję to boli najgorzej. Brałem zastrzyki tabletki i nic. Mój lekarz opisał m wynik rezonansu takimi słowami : Witam. Ma Pan 2 przepukliny i obydwie wpuklaja się do kanału kregowego pierwsza zweza przestrzeń kanału a druga zamyka wyjścia czyli otwory boczne uciskajac na nerwy co w efekcie daje takie efekty. W poniedziałek mam neurologa a środę neurochirurga. Czy czeka mnie operacja ? Problem jest taki że mam jechać za tydzień do pracy do Holandii i nie wiem co robić.... Dostałem bezpłatny urlop by wyjechać i dorobić trochę a tu taka lipa :( Najgorsze jest to że regularnie ćwiczę na siłowni i kocham to bo stało się to moją pasją. Czy ja będę kaleką ? Wrócę na siłownie ? Jestem załamany...... P.S. Mogę przesłać na e-mail mój wynik jak rezonansu jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz kaleką jeśli poddasz się operacji z implantacją i być może odbarczeniem. Skoro bol przechodzi do reki powodując jej niedowład to operacja jest konieczna zwazywszy, ze przepuklina zweza kanal. Przeszlam taka operacje pare lat temu. Mam implant Cag*e w miejsce usuniętej przepukliny. Zyje, chodze ale wiem ze pewnych rzeczy zwłaszcza wysiłkowych nie wolno mi robic bo to niepotrzebnie pogarsza inne przepukliny, które sa w nienajlepszym stanie. Tak wiec silownia odpada. Miej na uwadze swoje zdrowie a nie przyzwyczajenie zwłaszcza teraz. Nie należy pogarszać sytuacji. Odcinek szyjny jest bardzo często operowanym zwłaszcza kregi C-5 C-6. Nie chce się tutaj wymadrzac ani cie straszyć, ale wiem, ze w takim przypadku trzeba się skonsultować z lekarzem. Nie ma co zwlekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! Mam 38 lat operacja szyjnego 26.02.2015 identyczna diagnoza jak Twoja w 2010 , objawy które opisujesz pasują do moich . Powiem tak ! Mialem termin operacji w 2010 r jednak stwierdziłem że powalczę o zdrowie(kilka zwolnień w robocie) lasery, lekka rehabilitacja itp . Jednak...z perspektywy czasu żałuję. Do kiedy nie mialem problemów neurologicznych jakos się dalo zyc . Kiedy jednak straciłem czucie w lewej ręce sam pobieglem prosić o operacje . Im dłużej tym gorzej . Po operacji nadal mam drętwienia rąk, jednak o wiele słabsze i z mniejsza częstotliwością, pytałem lekarzy dlaczego dalej tak jest?,Odpowiedzieli*te drętwienia od razu panu nie przejdą , a może nawet nigdy nie przejdą!!! Czucie wróciło... Niestety, o silowni zapomnij i to jak najszybciej , polecam lekkie bieganie i basen... Z przykrością stwierdzam ze życie po operacji to już nie to samo co przed! Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×