Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadanie odbytu


Gość Izek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam problem z odbytem. Lekarz proktolog zdiagnozował u mnie przerośnięte fałdy anodermy (są po całości odbytu) przewlekłą szczelinę i wypadanie odbytu. Ogólnie załamana jestem diagnozą, mam 32 lata, malutkie dziecko i drugie w planach, ale co zrobi, jakoś trzeba znaleźć na to rozwiązanie. Moje pytanie jest takie, czy rzeczywiście jedyną opcją jest operacja? Czy wystarczyłoby zastosować jakąś dietę i nie rozwijałoby się to bardziej? Nie wiem, co robić. Czy jest jakiś bardzo dobry chirurg proktolog w Trójmieście, który by mi przeprowadził operację bez tych wszystkich niemiłych konsekwencji jak nie trzymanie kału? Czy to jest bardzo bolesne? Z góry bardzo dziękuję za wszystkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc w podjęciu decyzji o operacji? Czy ona jest konieczna w stadium, kiedy odbyt wypada tylko w czasie wypróżnienia? Z góry serdecznie dziękuję za opisy podobnych przypadków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izek, nie ma na co czekać- powinnaś jak najszybciej udać się do proktologa, który Cię zbada i postara się Tobie pomóc. Moim zdaniem jeśli masz tak zaawansowany problem to żadna dieta już nie pomoże... Sama miałam problem podobny do Ciebie- ale nie męczyłam się z wypadaniem a jedynie ze szczeliną odbytu (co jest bardzo uciążliwe). Trochę odwlekałam decyzję o pójściu do specjalisty, ale w końcu zdecydowałam się na zabieg u doktora Wojciecha Czarzastego (przyjmuje w Gdańsku na Malczewskiego) i w końcu mam problem z głowy. Naprawdę nie czekaj na rozwinięcie problemu tylko udaj się biegiem do lekarza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją radę, jestem naprawdę wdzięczna. Moja sytuacja w tej chwili wygląda tak, że postanowiłam skonsultować się z innym lekarzem, który stwierdził że nic mi nie wypada i że nie ma żadnej szczeliny, ale są 2 hemoroidy w 2 stopniu. Te troszkę zaleczyłam, pozostały te przerośnięte fałdy brzeżne i problem z wypróżnieniem (może te faldy sa winne?) I nie wiem co z nimi zrobić ponieważ on e są ogromne i po całości. A dodatkowo jestem przed porodem. Ciąża pogorszyła mój stan, ale niedługo poród więc dam rade. Czy te fałdy trzeba usuwać czy lepiej zostawić w spokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×