Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik badania usg


Gość ozia

Rekomendowane odpowiedzi

Sutki o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym z obrazem poj. torbielek. w sutku prawym kilka torbielek, największa zabrodawkowo o śr. ok. 4 mm w sutku lewym na godz 12 torbielka z echami wewnętrznymi i o pogrubiałej do 2 mm ścianie wym. 9x6 mm (torbielka nietypowa) węzły chłonne pachowe nad i podobojczykowe niepowiększone. wskazana biopsja. czekam na ustalenie terminu biopsji w rodzinie (babcia i ciocia) występowały nowotwory piersi mam 39 lat proszę o interpretację wyniku usg bo niewiele z tego rozumiem pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam choć to nie zostało zapisane że zmiana jest o nieregularnym obrysie tak powiedziała mi w trakcie badania p. doktor i jeszcze wcześniej w 2013 r. i 2011 w tym miejscu znajdowała się *typowa* torbielka o śr. 9mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biopsja- jak najszybciej. Podejrzana torbiel o nieregularnych obrysach. Wskazane badanie w poradni genetycznej np. w centrum onkologii w warszawie - na obecność mutacji brca1 . Powinnaś często badać piersi- bez względu jakie będą wyniki biopsji.Lekarz może też zalecać badanie rezonansem magnetycznym. Torbiele są często lekceważone przez lekarzy z uwagi ,że tylko 2% raków rozwija się w torbielach, jednocześnie raki w torbielach najczęściej pojawiają się u kobiet z obciążeniem genetycznym- brca1 i to najczęściej w okolicy 40-tego roku życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po biopsji teraz czekam na wyniki, z tej *atypowej* torbieli lekarz pobrał ciemnozielony gesty płyn - powiedział że nie powinno to być nic złego, z grubych ścian tej torbieli starał się też pobrać materiał do badania dodatkowo kazano wypełnić mi ankietę (choroby nowotworowe w rodzinie), która ewentualnie ma mnie zakwalifikować do objęcia programem badań genetycznych oraz ewentualnej profilaktyki :) Wynik 24.04.- uff trochę się uspokoiłam mam nadzieję że nie będzie żadnego psikusa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×