Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz mózgu


Gość malainaczej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malainaczej

Dzień dobry, chciałbym aby ktoś przetłumaczył mi z języka medycznego na zrozumiały dla zwykłego człowieka *-) badanie mi mómozgowia z kontrastem: w okolicy jądra soczewkowatego i tylnej odnosi prawej torebki wewnętrznej struktura guzowata śr ok 20 mm wzmacniająca się niejednokrotnie po kontraście, z obszarem obrzekowym szerokości do ok 3,5-4 cm wokół - cechy zmiany metastatycznej. W lewym placie ciemieniowym okolokomorowo obszary wysokiego sygnału w sekw.T2T2-zaleznych, szerokości do ok 13 mm i długości do ok 3,5 cm - zmiany zwyrodnieniowe istoty białej? Obrzekowezwiazane z zaburzeniami przepływu płynu mozgowo -rdzeniowego? Demielinizacyjne? W ich obrębie drobne ogniska sygnału plynowego. Podobne drobne ogniska widoczne podkorowo w lewym placie czołowym, śr do 5 mm, oraz nad komorowo w prawej półkuli mózgu śr do 2-3 mm. Ogniska te nie ulegają wzmocnieniu kontrastowemu. Układ komorowy nadnamiotowy znacznie ucisniety od strony prawej i przemieszczony w lewo o ok 5-6 mm na poziomie komory II I. Lewa komora boczna nieco poszerzona. Obszary pobrzekowy w srodmozgowiu po stronie prawej, konar mózgu i pień nieco od strony prawej ucisniete. TK klatki ppiersiowej: W segmencie języczka widoczna zmiana guzkowa o nieco nieregularnym, owalnym kształcie wielkości 19x14 mm. Powiększone węzły chłonne śrudpiersia: przedtchawicze górne 17 mm, przedtchawicze dolne do 15 mm, podostrogowe 24 mm, lewej wnęki 11 mm. Odcinkowe zgrubienie opłucnej Płuca lewego w części tylnej segmentu szóstego wielkości 5x10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej skonsultować wyniki z lekarzem, kimś kto się zna na rzeczy. Jeśli okaże sie, że sprawa jest poważna moge doradzić wysłanie wyników do gamma knife. Lecza schorzenia mózgu w nieinwazyjny sposób i można podjąć leczenie przez NFZ, ja byłam tam z moją mamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż też leczył guza mózgu tym sposobem w Warszawie. To była nasza ostania deska ratunku, guz był mały to szanse na wyleczenie nożem gamma było duże i się udało. Mnie się podoba w tym całym leczeniu to, ze w tym samym dniu wypuszczają do domu bo metoda jest całkiem bezinwazyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mąż miał guza o średnicy 1, 7 cm i zakwalifikował się do zabiegu od razu. Teraz jest zdrów, cieszymy się, ze trafiliśmy do profesora Ząbka bo nie wiem jak to by się w końcu skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×