Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamienie na nerkach


Gość frugola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystko zaczęło się od miesięcznego leczenia zapalenia przydatków. W czasie tego zapalenia często miałam wzdęty brzuch bolał mnie po obydwóch stronach nie na środku, promieniował mi ten ból do narządów rodnych. Później doszły bóle pleców i problemy z pęcherzem. Po wyleczeniu przydatków dolegliwości dalej nie minęły,wzdęcia zdarzały się od czasu do czasu, raz mnie bolała cała jedna strona brzucha raz druga. Jak na przykład rano bolało mnie w okolicach wyrostka, prawego jajnika to na wieczór przerzucało się to na górę pod żebrami.Rodzinny wysłał mnie na badania ogólne moczu i usg. Na badaniu moczu wyszła infekcja pęcherza (podniesiony poziom leukocytów i erytrocytów i duża liczba bakterii) dostałam antybiotyk i z następnymi 2 badaniami moczu wszystko w porządku.Na usg wyszło mi że mam kamienice nerkową. Na lewej nerce mam 13 mm a na prawej 6 mm kamień, po za tym wszystko w porządku. Teraz jest dużo gorzej przez cały czas bolą mnie strasznie plecy, nerki kłujką z przodu i z tyłu no codziennie to samo. Czy to normalne? Rozmawiałam z koleżanką która od wielu lat ma stwierdzoną kamienice nerkową i mówi że u niej to nigdy tak nie wyglądało zawsze miała od razu silny atak bólu jak jej z chodziły.W czwartek zmierzam prywatnie do urologa bo niestety wizyta na nfz dopiero w lipcu lub sierpniu. A z moimi codziennymi dolegliwościami nie przeżyje do wakacji. Pytanie mam takie czy to normalne że mnie cały czas tak boli czy to jakaś może być infekcja ale wyniki moczu mi dobre wychodzą? Czy te kamienie są wstanie przejść przez moczowód i w jakim czasie jest to możliwe? Koleżanka mówi żebym piła dużo piwa że wtedy szybciej zejdą. Ostatnio napiłam się tak jak poradziła i zaczęło mnie strasznie kłuć w pęcherzu. Panicznie się boję tego że ten większy kamień mi się przesunie i zatka moczowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko co mi doradził lekarz rozpuszcza kamienie rozgania piasek wiec krótko kupić preparat ziołowy o nazwie Rowatinex zażywać po dwie kapsułki 3 razy na dzień przez okres 3 miesięcy. Potem przerwa na dwa i dalej można ale miedzy czasie zrobić RTG bez kontrastu nerek i zobaczyć czy rozpuścił się kamień lub złogi to po 3 miesiącach jeśli to nie pomoże tylko usuwać metodą ultradźwiękową zwaną ESWL w szpitalu nic nie boli pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×