Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

2msc.po operacji-nasilajacy sie bol


Gość aagnieha

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aagnieha

Witam.Jestem 2 msc.po usunieciu hemoroidow metoda gumkowania,niestety wszystkich naraz.Nie wiem dokladnie ile ich bylo,lekarz tylko stwierdzil ,ze mam koronke.Podczas operacji uslyszalam tylko,ze bylo zalozonych 6 gumek,ale nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam po srodkach uspakajacych przysypialam.Operacja byla w znieczuleniu w kregoslup.Przez caly ten okres,wyproznienie jest dla mnie horrorem.a bol utrzymuje si okolo 6 godzin-nie pomagaja tabletki:ketanol due i zel znieczulajacy Xylocain Gel 2%..Okolo 2 tygodni temu przez tydzien mialam rzadkie wyproznienia,ale z uczuciem niepelnego wyproznienia,bol promieniuje do prawej stopy i bardzo*ciagna* lydki plus bol kosci ogonowej.Mam uczucie ,ze moje zwieracze nie dzialaja prawidlowo,nie odczuwam-jak wczesniej potrzeby udania sie do toalety.Pojawia sie pulsowanie odbytu i wzmozone oddawanie gazow-co tez mnie boli-i opuchlizna?po ranach wychodzi na zewnatrz,tak jakbym sie odbyt otwieral i wszystko wychodzilo na wierzch.Przy zalatwianiu sie pomaga mi pozycja *na narciarza*.Bol budzi mnie w nocy wystepuje pulsowanie i potrzeba oddania gazow-bardzo boli i wszystko jest na wierzchu.2.5 tygodnia temu balam z wizyta u proktologa ze wzgledu na bol.Stwierdzil,ze goi sie prawidlowo,a bol wystepuje dlatego ,ze jeden guzek byl na unerwionym miescu-tylna sciana.Niestety mimo masci bol coraz ostrzejszy.4 dni temu udalam sie ponownie do lekarza,niestety badanie retroskopem nie doszlo do skutku ze wzgledu na bardzo duzy bol.mam wyznaczony termin za tydzien na badanie w narkozie oraz masc robiona z hydrophile,diltiazemhydrochlorid-creme 2% *nrf 5.7.*,diltiazem hydrochlorid ungt basalis dac.TRoszke pomaga ,ale bol utrzamuje sie nadal do okolo 6 godzin po toalecie.Nadmienie,ze boli mnie caly czas,ale najgorszy bol jest do 6 godzin-nie moge normalnie funkcjonowac.Nadmienie,ze przed pojsciem jak i w trakcje zalatwiania sie *oblewaja mnie poty*.Czy moglby Pan podpowiedziec co to moze byc-wiem.ze bez badania jest to nie mozliwe,ale bylabym spokojniejsza gdyby Pan powiedzial w jakim kierunku szukac odpowiedzi.A najwazniejsze jak sobie pomoc,aby zmniejszyc bol-samo wyproznienie nie jest katastrofa-boli ,ale da sie przezyc,czas po toalecie horror.Dodam,ze raczej nie mam zatwardzen tylko odczucie jakbym miala czop w odbycie a rzadki kal przechodzi obok.Prosze o pomoc.przepraszam za pisownie.ale nie polska klawiatura i z gory dziekuje za poswiecony czas.Z powazaniem Agnieszka Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×