Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa po drugiej stronie


Gość Pacjent

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pacjent

Witam Serdecznie! Wiem, że tematy dotyczące przepukliny można znaleźć bezproblemowo, natomiast założyłem ten temat, ponieważ nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moją dolegliwość. W czerwcu (około 10 miesięcy temu) miałem operowaną przepuklinę pachwinową lewostronną, przez pierwsze cztery miesiące po operacji nie pracowałem fizycznie, po czterech miesiącach, podjąłem się pracy fizycznej, w dodatku po 8 miesiącach od operacji zacząłem robić delikatnie brzuszki, biegałem i tu zaczyna się problem, ponieważ ponadrywałem sobie lewą stronę prawdopodobnie od pracy, a z drugiej strony podbrzusza wyszło mi drugie wypuklenie, na wizycie u chirurga, lekarz zapisał mi tabletki Xeno Forte, które brałem przez trzy tygodnie, i ból z lewej strony ustał, natomiast wypuklenie po prawej mam do teraz. Chirurg który mnie badał, zapisał mi Xeno Forte, na miejsce po dawnej operacji natomiast stwierdził, że mam się nie przejmować wypukleniem po prawej, ponieważ nie jest to przepuklina pachwinowa prawostronna, ale na okres trzech tygodni mam przestać ćwiczyć. Dzisiaj poszedłem na kontrolę do drugiego, innego chirurga, który podusił mnie palcami po brzuchu i również stwierdził, że mogę śmiało ćwiczyć, a to wypuklenie to nie przepuklina. I mam właśnie pytanie do Was, ponieważ nie wiem co mam już myśleć na ten temat, ponieważ dwóch chirurgów stwierdziło, że wszystko jest okej,a np. przy sikaniu czy wysiłku wypuklenie się pojawia, czasami znika. Czy to może jakaś nierówność, po czerwcowej operacji, która jest rzeczą normalną, czy mam się wstrzymać nadal ze sportem i iść może do jeszcze innego lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×