Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pomoc *wypadający bark*


Gość azeliaz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość azeliaz

Witam. Chciałbym się dowiedzieć/poradzić co zrobić. mam 22 lata od podstawówki dolega mi problem z barkiem. tzn nazywam to *wypadający brak* Nie mogą wymachiwać ręką w szybkim tempie do przodu np rzut piłką dla psa ponieważ w tym momencie *wypada mi bark* ręka robi się dłuższa mam okropny ból który doprowadza mnie do wymiotów oraz przez parę sekund około 10-20 mam nie władność ręki. przez następne dni okropnie boli ta ręka w okolicach barków oraz łopatki. Nie mogę podnosić ręki nad głowę z ciężarem oraz np spać na brzuchu z ręką skierowaną do przodu w literke T *- -( pozycja leżąca ) ponieważ czuje lekki dyskomfort polegający na możliwość właśnie przeskoku barku. Odczuwam bóle nad ranem jakbym nie wygodnie spał i czasami w ciągu dnia z tyłu barku okolice łopatki. Kiedyś po prostu lubiłem sport więc nic wyczynowego nie uprawiałem. Nie miałem żadnych urazów w tamtym miejscu. pod koniec gimnazjum czyli 6 lat temu jak zaprzestałem ćwiczeń takie same objawy pojawiły się w ręce prawej. Do tego doszło skrzypienie oraz lekkie przeskakiwanie przy obracaniu ręką. Nie mogę grać w paletki rzucać piłkę psu czy iść do pracy siłowej. Nawet przy malowaniu sufitu miałem taki przeskok. Zrobiłem rezonans magnetyczny lewej ręki ponieważ na prawą nie dostałem zamieszczę tylko ten wynik. Proszę o odpowiedz pomoc jak mogło powstać takie coś u dwóch rąk. Jak to leczyć? jakie są sposoby leczenie ?. Byłem u lekarze prywatnie mówił że operacji by nie robił tylko rehabilitacje + 10 zastrzyków kolego nowych po 100 zł 1 zastrzyk. Czy takie rzeczy pozwolą mi dojść do 100% sprawności i cieszyć się rzucając z siła piłkę psu nie myśląc czy ręka mi nie wystrzeli jak by miała uciekać. Proszę o pomoc. Wiem że zaniedbałem bardzo swoje ręce ale młodość = głupota. Wynik badan rezonansu* Dyskretne rozwarstwienie w obwodowych częściach ścięgien mięśni pod łopatkowego i nad grzebieniowego. Ścięgno mięśnia pod grzebieniowego i ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego są prawidłowe. Nie ma patologii w stawie obojczykowo brakowego. Nie stwierdzamy nadmiaru płynu w stawie łopatkowo ramiennym i kaletkach okołostawowych. Obrąbek stawowy jest prawidłowy. Drobne uszkodzenie więzadła obrąbkowo ramiennego. Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. Boję się że leczenie kolagenem itp może nie zadziałać a chce po prostu być sprawny. mogę zamieścić filmik z rezonansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×