Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usg jamy brzusznej


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta

Witam Pan doktora i uprzejmie proszę o objaśnienie mi mojego USG Cytuję * Stan po cholecystektomii. PŻW - 9,5 mm. Wątroba drobnoziarnista , wyraźnie stłuszczona, bez zmian ogniskowych,powiększona wystaje spod łuku żebrowego 36mm. Drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe nie poszerzone. Trzustka o wyraźnie nierównych zarysach,hyperechogeniczna, niepowiększona. Aorta widoczna fragm.na widocznych odcinkach z blaszkami miażdżycowymi i zwapnieniami, światło przepływu 17 mm.Nerka prawa- w niej drobna torbiel korowa 7 mm. Obie nerki bez cech złogów i zastojów.Śledziona jednorodna, prawidłowa 93x38 mm.Pęcherz moczowy o gładkich zarysach..W jamie otrzewnej nie ma cech wolnego płynu.* Moje pytania do pana : - co to znaczy*trzustka o wyraźnie nierównych zarysach.... - zmiany w aorcie- skąd miażdżyca i co to są te zwapnienia, czy to jest grożne i jak się to leczy? Czy światło przepływu jest zbyt małe? Czy grozi mi jakaś poważna choroba przez to? - co to jest *torbiel koprowa i czy muszę ją operować* Jestem osobą z dosyć spora nadwagą /92 kg - posterydowo-hormonalną , lecze się na astmę i niedoczynnośc tarczycy/całkowita resekcja tarczycy-ca papillare wielkości o,3 mm., biorę leki hormonalne na tarczycę i Metypred dawka 4 mg na astmę, zupełnie mi niepotrzebny, ale ponieważ biorę go ponad dwa lata bardzo trudno mi się od niego uwolnić.Lekarz niepotrzebnie mi go przepisał , tak stwierdził drugi i trzeci pulmunolog i teraz jest to co jest. Może stąd te wszystkie zmiany bo w 2014 r, w styczniu robiono mi USG jamy brzusznej w szpitalu i wszystkie narządy były ok. -Jaki jest prawidłowy rozmiar wątroby? 36 mm czy to dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×