Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z lewej strony, na wysokości pępka, pod żebrami- proszę o pomoc


Gość Pytajnik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pytajnik

Szanowni Państwo! We wrześniu ubiegłego roku zacząłem odczuwać punktowy dyskomfort (ból?) po lewej stronie jamy brzusznej, na wysokości pępka, pod żebrami. Ból nasilał się przy zmianach pozycji. Szczególnie odczuwalny w pozycji siedzącej. Lekarz rodzinny przepisał mi Polprazol 20mg, który przyjmowałem 2 tygodnie. Objawy znikły w grudniu, po czym pojawiły się ponownie na początku roku. Na własną rękę wykonałem badanie USG jamy brzusznej. Rozpoznano torbiel lewej nerki 6x7 cm i małe polipy w pęcherzyku żółciowym. Konsultowałem się z urologiem, który stwierdził, że opisywany ból nie jest charakterystyczny dla torbieli. Chciałbym zatem zapytać, czy możliwe jest, aby takie dolegliwości powodowały jelita? Dodam, że często bywa tak, że ten ból pojawia się po spożyciu posiłku (nielekkiego), bądź z rana (na czczo). Kilka razy w tygodniu odczuwam ukłucie, jakby igłą, w plecach, na wysokości nerki. USG potwierdziło, że z pozostałymi narządami jest ok. Proszę o sugestie, jakie badania można by było wykonać, aby wykluczyć dolegliwości jelitowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×