Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hypoechogeniczny guzek o płatowatych obrysach


Gość Danutka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałam badanie USG i o to mój wynik Pierś o utkaniu gruczołowym w piersi prawej na godz 10 obwodowo widoczny jest lity hypoechogeniczny guzek o płatowych obrysach o wym. 12x6x7 bez unaczynienia w badaniu dopplerowskim.Elastografia guzka wykazuje jednolicie twardy charakter utykania BIRADS USG 4 Wiec moje pytanie to czy mam się czego obawiać możne to być rak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocena opis uwagi 0 ocena końcowa niekompletna wymaga dodatkowych badań obrazowych, ryzyko złośliwości w tym stopniu jest niepewne i trudne do oceny 1 norma oznacza obraz całkowicie prawidłowy, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki 2 zmiana łagodna oznacza obecność zmian z pewnością łagodnych, ryzyko złośliwości 0%, nie wymaga dalszej diagnostyki 3 zmiana prawdopodobnie łagodna ryzyko złośliwości *2%, wskazana kontrola za 6 miesięcy, możliwe badania dodatkowe USG 4 zmiana podejrzana ryzyko złośliwości od 2% do 95%, konieczna weryfikacja zmiany, grupę podzielono na 3 podgrupy(*): 4a: zmiana podejrzana, ale o małym stopniu prawdopodobieństwa złośliwości 4b: zmiana podejrzana, o pośrednim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości 4c: zmiana podejrzana, o wysokim stopniu prawdopodobieństwa złośliwości, jednak bez klasycznych cech złośliwości 5 zmiana o wysokim prawdopodobieństwie złośliwości ryzyko złośliwości *95%, konieczna weryfikacja zmiany i dalsze leczenie 6 rak potwierdzony zmiana wcześniej zweryfikowana jako złośliwa SZYBKO DO ONKOLOGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×