Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy odbytu


Gość Kamelia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamelia

Witam! Otóż od pewnego czasu mam bardzo wstydliwy jak dla mnie problem! Czasami odczuwam ból odbytu lub tuż obok niego, nieraz jest to kłucie a nieraz uczucie rozpierania! Ból pojawia się w różnych odstępach czasu, nieraz jest to kilka minut czasami kilka dni lub miesięcy! Nie wiem czy może mieć z tym związek to iż mam torbiel na jajniku, ale wydaje mi się że tak ponieważ ten problem bólu odbytu zaczął się właśnie wtedy gdy pojawiły się u mnie te torbiele! Gdy pierwszy raz poczułam ten ból a właściwie to wtedy było uczucie rozpierania i to bardzo bolesne i również bolał mnie wtedy brzuch w okolicy pępka to było straszne i trwało około godziny! Po dwóch dniach zgłosiłam się do lekarza ginekologa i on stwierdził że miałam torbiel na jajniku i ona właśnie pękła! Przyjmowałam leki hormonalne i po jakimś czasie torbiele przestały się robić i miałam z nimi spokuj przez około 2 miesiące i również przestały mi dokuczać bóle odbytu! Ale po tym czasie torbiele wróciły i bóle odbytu tęż lekarz twierdzi że to torbiele czynnościowe i że możliwe jest że te bóle odbytu to właśnie od torbieli! Byłam również u lekarz pierwszego kontaktu który obejrzał moją pupę i powiedział że jest wszystko ok i nie dostałam skierowania do lekarza proktologa! Nie wiem teraz czy powinnam pójść prywatnie do lekarza proktologa czy nie ma takiej potrzeby a może to faktycznie wina tej torbielki bo nie mam krwi w stolcu ani nic takiego! Chciała bym zasięgnąć pańskiej porady na ten temat gdyż ten problem mam od około 10 miesięcy i w tym czasie miałam dłuższe i krótsze przerwy w bólu! Przepraszam że tak się rozpisałam ale chciałam dokładnie przedstawić swój problem! Będę bardzo wdzięczna za odpowiedż! Pozdrawiam! Kamelia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie wiem jak wyglądało to oglądanie ale aby wykluczyć obecność zylaków odbytu należy wykonać badanie palcem przez odbytnicę albo anoskopię. Mogą to być żylaki wewnętrzne, nie widoczne przy normalnym oglądaniu okolicy odbytu. Ginekologiczne pochodzenie bólu powinien potwierdzić lekarz ginekolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od 2 dni meczy mnie silny bol w okolicy odbytu. Jest to sino/czerowny jakby tabletka apapu. Nie wiem co to moze byc bardzo boli gdy siedze i sie poruszam. Jest widoczny na zewnatrz wychodzi z odbytu gdy naciagne skore widac go jeszcze bardziej (calego)... Nie krwawi, na poczatku swedzialo i troche sie drapalem teraz boli gdy siedze i chodze... Co to moze byc ?... nie chce isc do lekarza bo sie wstydze. Czy zniknie samo z siebie i jak to leczyc ? Mam teraz 3dniowe egzaminy nie moge sie skupic bo boli ... :( Mam 16lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo tylko już bardziej zaawansowane. Niestety ŻYLAKI ODBYTU - ale nie jak piszą niektórzy hemoroidy tylko prawdziwe żylaki odbytu. Do proktologa z tym ... niestety nic sie nie da z tym zrobić ... tylko wyciąć. Puki co pomogą maści , czopki ,nasiadówki z kory dębu itp. Daj znać jak będziesz po wizycie lekarskiej... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anonim

Witam, Mam 23 lata, od około 2 lat mam dolegliwości w okolicy odbytu, a mianowicie jest to ucisk, drażnienie, trudne do opisania uczucie które jest umiejscowione powyżej zakończenia kości guzicznej, tyle że ból jest odczuwalny *od środka*. Przez pierwszy żyłem świadomością, że to hemoroidy (rzadkość w tym wieku, ale cóż, zdarza się), dolegliwość nie była przyjemna, pojawiała się z różnym natężeniem praktycznie każdego dnia, ale widocznie nie była na tyle silna, bym musiał szybko iść do specjalisty. Po roku jednak straciłem cierpliwość i udałem się do lekarza pierwszego kontaktu, który stwierdził, że to właśnie hemoroidy - bez badania, bo ponoć w tym wieku można wykluczyć coś poważniejszego. Przepisał czopki, mało skuteczne, oraz kazał brać diosminę, która działała, tyle tylko, że trzeba było ją brać cały czas. Pogodzony z tym, że to właśnie hemoroidy, przez następny rok radziłem sobie tą diosminą i to wystarczało. Po upływie tego roku uznałem, że takie pseudoleczenie nie ma sensu i postanowiłem pójść do proktologa i pozbyć się tej przypadłości, a nie leczyć objawy. Prywatna wizyta u specjalisty jednak zamiast posunąć temat do przodu spowodowała jeszcze większy problem. Badanie przez proktologa wykazało, że nie mam hemoroidów, ani innych typowych schorzeń odbytu (szczelina, przetoka, itd), lekarz rozłożył ręce nie wiedząc skąd te dolegliwości, ani dlaczego diosmina na nie działa (stwierdził, że nie ma ona działania przeciwbólowego, najwyżej ogranicza krwawienie, które zdarzało się sporadycznie, na papierze). Ostatecznie uznał, że może jedynie przepisać czopki z dikofenakiem i jeśli to nie przyniesie skutku, to po wybraniu ich i tygodniowym odczekaniu, mam przyjść ponownie. Przy tym zapytał o poziom stresu na co dzień, ale nic z tego nie wynikało. Niestety zbliżam się do końca kuracji tymi czopkami a efektu praktycznie brak, być może coś dają, ale na krótki czas a dolegliwość i tak się pojawia. Sam już nie wiem czy czekać, czy iść do proktologa już teraz. W każdym razie zamiast rozwiania wątpliwości u proktologa jeszcze bardziej się one nasiliły, z czarnymi myślami włącznie. Czy ktoś może wiedzieć, co mi jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko i wyłącznie STRES mniejszy czy większy ale stres tak działa.,mam to samo.Boli od miesiąca może dłużej ale stresu miałam że ho ho.Jedyna rada to nie dać się zwariować,opanować stres i strach. Próbować wszelkimi metodami uprzyjemniać sobie życie i najdalej od trudnych ludzi i sytuacji.Wyciszyć się,ćwiczyć, chodzić boso po trawie,pić ziółka,duużo wody z cytryną,duużo warzyw jeść i śmiać się i żartować,oglądać komedie,mieć pasje swoje,chodzić na spacery,może na basen., robić sobue małę przyjemności ,ciepłe kąpiele i wogóle się nie przejmować,ja tak robię i pomaga.pozdrawiam.Ella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×