Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niedoczynność z dobrymi wynikami?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 lat mam problemy z sennością, nieregularnymi miesiączkami, opuchlizną twarzy (na zdjęciach się nawet nie poznaję) i wypadaniem włosów (powoli wypada ich coraz więcej). Podaję wyniki: TSH 2,23 norma (0,27-4,2) FT4 28.57% [ wynik 1.15, norma (0.93 - 1.7)] FT3 61.89% [ wynik 5.39, norma (3.1 - 6.8)] Cholesterol całkowity 159 norma (115-190) I nieco podwyższone RDW-CV Boję się iść do kolejnego lekarza, bo uzna mnie za hipochondryczkę. Dodam, że mam 22 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu jesteś mloda lecz się, lekarz na pewno nie potraktuje Cię jak hipochondryczke, a i Ty będziesz spokojna, że nic Tobie nie jest. Nie zwlekaj, tylko idź na konsultacje!!! Pozdrawiam i życzę zdrowia. Nina z Poznania. Ps. Ja zaniedbalam niedoczynność tarczycy, teraz leże bo, nie mam silny chodzić, i czekam na wynik biopsji z guza jaki sobie wychodowalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lekarz już mnie zbył twierdząc, że wszystko w normie. Na początku chciał to zrzucić na anemię, ale gdy zobaczył wyniki morfologi, to powiedział, że pewnie brakuje mi witamin, magnezu itp. i musiałabym zbadać sobie cały ich szereg. Być może ma racje, ale czy niedobór witamin mógłby wpływać negatywnie na hormony? Wydaje mi się, że kwestia włosów, problemów z cerą i opuchlizną, bolesnych i nieregularnych miesiączek i okropnego PMS to raczej hormony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwcie sie mnie dr Salwa powiedziala gdy pytalam o przyczyny niedoczynnosci tarczycy,ze to starosc a mialam 46lat...wiecej nie poszlam do takiej specjalistki ..z tego co wiem to nalezy leczyc przyczyne kazdej choroby a nie brac leki zapobiegawcze do konca zycia..takich tez mamy lekarzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×