Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha pod lewym żebrem


Gość Dominika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika

Od 5 dni boli mnie brzuch mniej więcej pod lewym żebrem. Bywają dni kiedy ból się nasila i mimo leżenia przez cały dzień nie przechodzi.Czasami towarzyszy też ból pleców mniej więcej w okolicach nerek, również po lewej stronie.Do jakiego lekarza mam się udać? Jakie badania wykonać? Co to może być? Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej na początek udać się do lekarza z przychodni. Zleci podstawowe badania i zbada okolicę, w kórej występuje ból i pokieruje dalej. Ból może być związany z żołądkiem (choroba wrzodowa), śledzioną lub nerkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , od jakiegoś czasu mam bole pod lewym żebrem , tak jakby mi cos rosło, gdy dotykam czuje że z lewej strony jest wieksze niz z prawej i twarde , bol jest nieprzyjemy . Co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie nie wiem co wam powiedziec ja takie obiawy mam od 18 stu lat i lekarze wzruszaja ramionami i nic .... ból towarzyszy mi codziennie pod wieczór robi się duża obietosc brzucha , jest wzdety. a przy tym towarzyszy mi ból pleców tak jak nerki a narasta w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mój problem polega na tym ze od 18 stu lat cierpie na silne bóle po lewej stronie pod zebrem. nasilają sie wieczorami brzuch jest wzdety. i o dużo się powieksza . Stosuje diete ale to nie pomaga a przy tym od kilku tygodni bola mnie dół leców szczególnie w nocy ... przy tym gdy śpię na wznak z wyprostowanymi nogami jest mi je bardzo ciezko podniesc aby je podkurczyc śilny ból i bezmoc ich podniesienia przez tyle lat miałam tyle badań i nic nie wskazuje na jakieś przyczyny czy obiawy proszę o pomoc .... Lusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni odczuwam ból dokładnie z boku lewego żebra. Ból jest odczuwalny mocno w momencie leżenia na lewej stronie ciała (*przygniecenie lewego boku ciałem*) i zmiany pozycji (napięcie mięśni brzucha) Ból jest wyraźnie odczuwalny również w momencie dotykania opuszkami palców miejsca pod żebrem (lewa strona żebra). W momencie siedzenia, leżenia na plecach, chodzenia, a nawet biegania odczuwalne jest jedynie *ćmienie* trudno to nazwać bólem, w każdym razie nie przeszkadza. Proszę o spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak bolalo pod lewym zebrem. Zrobilam wszystkie badania i wszystkie wyniki byly dobre. Bylam u chirurga naczyniowego, ale nic nie stwierdzil. Potem u gastrologa, ale tez nic nie zobaczyl po zrobieniu dokladnego usg. W końcu po roku szukania poszlam po jakas receptę do lekarza rodzinnego. I on podrzucil mi pomyśl ze to moze cos ginekologicznego. Na poczatku,bylam przekonana ze nie. w koncu to boli tak wysoko....Zrobilam specjalne badanie krwi i okazalo sie ze mam endometrioze. Teraz czekam na laparoskopie. Obserwujcie czy nie jest to związane z miesiaczka, bo czesto jest tak, ze boli a my wmawiamy sobie ze to normalne i musi bolec. Wcale nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Miałam podobnie, diagnozę to ci lekarz może postawić, a nie ludzie. Ja Ci mogę polecić coś co mi pomagało na ten ból. Był to krem znieczulajacy swiss medical, który kupiłam na stronie naporost.pl na tej stronie wychodzi bardzo tanio i każdy tam kupuje, bo się opłaca. W aptece tego kremu nie ma, a na innych stronach dużo drożej. Dlatego polecam ten kremik, bo jest warty, a działa lepiej i szybciej niż tabletki przeciwbólowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×