Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Garb prawostronny jednołukowy 55-60 stopni. Doradźcie proszę.


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mam na imię Ola i mam 22 lata. Chciałabym zapytać osoby, które mają wiedzę i doświadczenie (najlepiej osobiste) o poradę dotyczącą wyboru, którego muszę dokonać i który może nieść ze sobą istotne konsekwencje zdrowotne i przez to zaważyć na jakości i komforcie dalszego życia. Moim schorzeniem jest skolioza prawostronna jednołukowa (garb żebrowy). Powoduje ona uwypuklenie lewego żebra oraz asymetrię wcięcia talii (wcięcie w talii jest z prawej strony umiejscowione niżej niż z lewej strony). Kąt mierzony metodą Cobba wynosi 55 - 60 stopni. Około 2 miesiące temu miałam wizytę lekarską u ortopedy w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno- Ortopedycznym w Świebodzinie, gdzie dowiedziałam się, że ewentualna operacja zmniejszyłaby moją wadę do 25 - 30 stopni. Poza tym zabieg poprawiłby mój wygląd zewnętrzny, m.in. zniwelowałby wystające żebro oraz wyrównał wcięcie w talii. Najważniejsze w informacji, którą otrzymałam jest to, że sama operacja przyniosłaby jedynie efekt kosmetyczny, natomiast nie poddanie się jej nie będzie miało wpływu na funkcjonowanie w przyszłości. Skrzywienie również się już nie powiększy. Czy warto zatem decydować się na tak poważny zabieg tylko ze względów estetycznych? Jakie mogą być ewentualne powikłania takiej ingerencji chirurgicznej? Doradźcie proszę. Z góry bardzo dziękuję. Ola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ola ja mam 44 lata i 5 miesięcy temu miałam operacje mojej skoliozy.Bylam operowana w Niemczech bo tu mieszkam ale w Polsce tez są wyśmienici chirurdzy.Nie wierz w to ze skolioza sie nie pogorszy to bzdura.Mi tez tak mówili a skoliosa leciała dalej w ostatnich 10 miesiącach przed operacja o piec stopni!!! Jesteś jeszcze młoda to tego nie odczuwasz ale z upływem czasu bedzie niestety coraz gorzej.Bedzie bolec,skrzywienie bedzie sie pogarszać organy które bedą miały coraz mniej miejsca bedą o sobie dawać znać i jak bedziesz długo czekac to kiedyś usłyszysz ze nie mozna operować bo za duże skrżywienie albo jesteś za stara na operacje&#128530* Jesteś kobieta i do tego dojdą kompleksy jak tego garba ukryć znajdę partnera ktory bedzie mnie akceptował taka jaka jestem itd. Nie bede ściemniać ból jest ale przy dobrych tabletkach mozna go znieś poza tym efekt tej operacj uśmierza ból .Ja miałam 55 stopni w piersiowym a 44 w lędźwiowym zostało 7 stopni u góry a na dole prawie nic i to w moim wieku z moimi starymi kościami &#128516* Jak masz watpliwości szukaj w internecie takich jak my i pytaj jakie maja doświadczenia ja tez tak robiłam. Zycze powodzenia i podjęcia właściwej decyzji pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×