Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieswoiste zapalenie jelit


Gość Denio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ok 5 miesięcy męczą mnie ranne biegunki i luźne stolce , 2 miesiące temu byłem w szpitalu i miałem zrobioną kolonoskopie Wynik badania to : Proctitis chronica erosiva -B (m-43000) Błona śluzowa z drobnymi grudkami chłonnymi -A a-jelito biodrowe- 3 do o,3 cm b- odbytnica- 4 do 0,1 cm Kolonoskopia Istrument wprowadzono do kątnicy. błona śluzowa jelita grubego bladoróżowa, bez zmian zapalnych, rysunek naczyniowy prawidłowy. Zastawka krętniczo-kątnicza uwypuklona do światła jelita grubego, obrzęknięta. Pobrano wycinki z obrzękniętej błony śluzowej końcowego odcinka jelita cienkiego. W odbytnicy błona śluzowa nieco obrzęknięta- pobrano wycinki. Dgn- podejrzenie stanu zapalnego odbytnicy Biorę czopki salofalk, asamax w tabletkach, probiotyk Moje pytanie brzmi czy opis jak wyżej to opis NZJ ? czy jest to nieuleczalne ? biorę to co wyżej napisałem ale jest tak że jeden tydzień jest lepiej a następny wracają biegunki i ból lewej strony brzucha. Już nie wiem co mam robić , chodzę od lekarza do lekarza a oni rozkładają ręce bo mowią że to nieuleczalne i trzeba z tym żyć. A ja nie potrfie bo mam 18 lat chodzę do liceum , a przez tą chorobe nie umie dojechać do szkoły i normalnie funkcjonowac. Proszę o szybką odpowiedz co z tą chorobą zrobić ? może są jakieś sposoby żeby to wyleczyć ? Czy opis jak wyżej świadczy o nieuleczalnej chorobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×