Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rehabilitacja czy konieczna operacja przy rwie kulczowej


Gość Robert2015

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert2015

Witam. Prosiłbym aby pomógł mi ktoś i wypowiedział się w temacie. Od grudnia mam ostry stan zapalny rwy kulczowej (od stopy do uda - lewa strona). Zrobiłem szybko rezonans magnetyczny który wygląda następująco: Obniżenie intensywności sygnałów z krążków L4-l5 i l5-s1 (cechy degeneracji krazków - oba obniżone), przestrzeń L4-L5 zwęzona z centralno-dwuboczną protuzją krążka na ok 4 mm z uciskiem przedniej ściany worka oponowego oraz niewielkim uciskiem lewego korzenia L5 w zachyłku bocznym. Przestrzeń L5-S1 zwęzona z centralno-lewostronną ekstruzją krazka na ok 8 mm, niewielkim uciskiem worka oponowego oraz znacznym uciskiem lewego korzenia S1 w swietle kanału. Lewy korzeń S1 jest obrzękniety i przemieszczony ku tyłowi wraz z korzeniem S2. Kanał kręgowy zwezony centralnie do 8mm na poziomie l4-l5 i do 7 mm na poziomie L5-S1 gdzie krytycznie zwezony jest lewy zachylek boczny. Od tygodnia jestem na zastrzykach. Stan jest troszkę lepszy. Miałbym zapytanie do fachowców. Czy w tym wypadku musi być operacja czy mogę udać się jeszcze do sprawdzonego kregarza( terapia manualna), aby to sprawdził. Prosze o radę bo niewiem czy to może w tym wypadku poprawić sytuację czy lepiej nie ryzykować bo może pogorszyć sytuację i obecny stan ???. Kilka lat temu miałem podobny stan to dał radę i bol minął po tygodniu, ale widać problem powrócił i pytanie czy nie pogorszy stanu??? I pytanie czy operacja w tym wypadku rozwiąże problem czy warto o wizytę do osoby wykwalifikowanej z terapii manualnej i cwiczeń wzmacniajacych kregosłup aby to cofnąć, czy na podstawie rezonansu tego się już nie da... Dziekuje z góry za odpowiedź specjalistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×