Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Toksyczne uszkodzenie wątroby


Gość fortis

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, 4 tygodnie temu przeszedłem intensywną terapię antybiotykową. Od tamtego czasu (z okresowymi przerwami) towarzyszą mi bóle mięśni, stawów, węzłów chłonnych, osłabienie, ból pod prawym żebrem, nocne skurcze mięśni, żółty nalot na język oraz metaliczny/słony posmak na języku. Zaniepokojony wykonałem w tym tygodniu następujące badania, oto ich wyniki: bilirubina cał. 1,35 mg/dl AlAT 22,3 Ul/l, AspAt 18,7 U/l, GGTP 28,8 U/l, cholesterol HDL 45 mg/dl, cholesterol LDL 117 mg/dl, kreatynina 0,9 mg/dl, hemoglobina 18,9 mg/dl, glukoza 85 mg/dl, sód 137,4 mmol/l, CRP 0,40 mg/l, OB 4 mm/h. Po ujrzeniu tych wyników lekarz rodzinny zalecił lekką dietę, essentiale forte i powtórkę badań za miesiąc. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym wczoraj wykonałem badanie USG - wątroba nieznacznie powiększona (prawy płat 17 cm, lewy płat 8,5 cm), o typowej strukturze i echogeniczności. Podejrzewam toksyczne uszkodzenie wątroby/ryzyko wystąpienia ostrej niewydolności wątroby. Zaznaczam, że w związku z nasileniem się objawów przebywam już tydzień na restrykcyjnej diecie. Jak Państwo sądzą - czy mam spokojnie czekać i zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzić regularne życie (studia, praca) przez najbliższy miesiąc czy udać się w tej sprawie do specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×