Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Martwica jelita grubego po usunięciu żołądka


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tato miał 2 tyg temu wycinany cały żołądek. Lekarz musiał usunąć mu również część przełyku i część dwunastnicy i kawałek jelita grubego. Po operacji cały czas tatę bolał brzuch mimo to wstawał i próbował chodzić po 3 dobach dostał tata tętno 190 u/min na szóstą dobę po badaniu szczelności tato dostał silnych buli i lekarz zauważył jakieś wycieki. Następnego dnia czyli w wigilie tato miał drugą operacje. Lekarz powiedział że znaleźli dziurę w jelicie grubym wyciekły kwasy i doszło do zakażenia. Teraz tata jest w śpiączce farmakologicznej i nie wiadomo kiedy go wybudzą. Proszę mi powiedzieć czy do pęknięcia jelita mogło dojść na skutek źle przebytej pierwszej operacji??? i czy tato po wybudzeniu będzie miał szanse na normalne funkcjonowanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Proszę mi powiedzieć czy do pęknięcia jelita mogło dojść na skutek źle przebytej pierwszej operacji? - Takie sytuacje wystąpienia nieszczelności w zakresie zespoleń jelitowych po operacjach głównie w przypadkach zaawansowanych nowotworów występują dość często i są następstwem samej choroby nowotworowej, a nie nierzetelnie przeprowadzonej operacji. czy tato po wybudzeniu będzie miał szanse na normalne funkcjonowanie? - Myślę, że tak, ale szczegółowych informacji na ten temat udzieli Pani na pewno lekarz prowadzący tatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie lekarz po pierwszej operacji mówił że będą się starać by tato jadł normalnie. Teraz po drugiej operacji gdy jest w śpiączce farmakologicznej jest karmiony pozajelitowo. Czy dalej jest szansa że po wybudzeniu będzie mógł jeść normalnie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tato miał 2 tyg temu wycinany cały żołądek. Lekarz musiał usunąć mu również część przełyku i część dwunastnicy i całe jedno naczynie ze środkowej części jelita grubego. Po operacji cały czas tatę bolał brzuch mimo to wstawał i próbował chodzić po 3 dobach dostał tata tętno 190 u/min na szóstą dobę po badaniu szczelności tato dostał silnych buli i lekarz zauważył jakieś wycieki. Następnego dnia czyli w wigilie tato miał drugą operacje. Lekarz powiedział że znaleźli dziurę w jelicie grubym(martwica jelita grubego)koło trzustki. Wyciekły kwasy i doszło do zakażenia. Teraz tata jest w śpiączce farmakologicznej i w stanie septycznym i nie wiadomo kiedy go wybudzą.stan bardzo ciężki Proszę mi powiedzieć czy do martwicy jelita mogło dojść na skutek źle przebytej pierwszej operacji???chodzi mi o wycięcie tego naczynia z jelita grubego czy to mogło być powodem tej martwicy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Szczegółowych informacji na ten temat trzeba uzyskiwać od lekarzy, którzy operowali Pani tatę. Jak Pani pisze zaawansowanie nowotworu żołądka było bardzo duże, zapewne z naciekiem na część jelita grubego i zapewne ten naciek doprowadził do wystąpienia odcinkowej martwicy jelita grubego, a nie ktoś popełnił jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×