Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka i wzdęcia


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Od sierpnia tego roku mam stale utrzymującą się biegunkę. Stolec tylko czasami bywa stały. Rzadko. Miałem robione usg jamy brzusznej - wszystko idealnie. Morfologia - idealnie. Badanie na krew utajoną w kale nic nie wykazało. Ogólnie stan zdrowia dobry. Antybiotyki na grypę jelitową nic nie pomogły. Zywe kultury bakterii nic nie pomogły. Na biegunke nie ma wpływu co jem i pije. Stosowałem rozne diety. Odrzucałem alkohol całkowicie. Problem pojawił się z dnia na dzien. Nagle. Pamietam ,że jadłem wtedy tryskawki, bitą smietane, lody i piwo. Dośc silna mieszanka i na nastepny dzien bóle brzucha tłumaczyłem sobie tym własnie. Niestety gazy i biegunka utrzymują sie od tamtej pory ciagle! Czasami bywały dni ,że wszystko było ok ale to rzadko. Czym może byc to spowodowane? Mam skierowanie na kolonoskopie ale troche poczekam. Co robic? Gdzie się udac? Jakie badania? Czy ktos moze cos poradzic? Pomóc. Bede bardzo wdzieczny!!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Dopiero wynik badania kolonoskopowego może dać konkretną odpowiedź jakie są przyczyny tej biegunki (rodzaj zapewne zapalenia jelit) i włączyć odpowiednie leczenia w zależności od tego wyniku. Oczywiście leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×