Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie pochwy i odbytu oraz ból przy oddawaniu moczu


Gość Stanisława

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stanisława

Witam, Mam 72 lata Od 3 miesięcy borykam się z pieczeniem pochwy i odbytu, oraz bólem przy oddawaniu moczu. Brałam już kilka rodzajów antybiotyków i żaden mi nie pomógł. Miałam badany mocz i miałam wysoki poziom leukocytów (50), ale po wybraniu antybiotyków, ich liczba jest już w normie.Mimo to dolegliwości nie ustały, a nawet zaczęły piec mnie pośladki. Nie mogę siedzieć, ani leżeć. Ból trwa nieprzerwanie i jest nie do zniesienia. Miejscowi lekarze, u których byłam nie wiedzą, co mi dolega, ponieważ zewnętrznie nie ma żadnych objawów (wysypki, zaczerwienienia, ran, otarć). Od strony ginekologicznej zdaniem lekarza też jest wszystko w porządku. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba by jeszcze wykonać posiew moczu oraz skonsultować się najlepiej z chirurgiem, aby przebadał odbyt. Do rozważenia być może leczenie zakażenia grzybiczego. O wszystkim musi zadecydować lekarz po bezpośrednich badaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinnaś zrobić posiew moczu, posiew z pochwy i zbadać kał. Często infekcje pęcherza (bakteryjne) mieszają się z grzybicznymi i są zakażenia mieszane. Zresztą do wszystkich posiewów powinnaś mieć wykonany antybiogram tak, by wiedzieć jakimi lekami najlepiej leczyć. Dopiero po badaniach dobrać leki bo branie antybiotyków w ciemno to też trochę jak strzelanie kulą w płot. Na dodatek sobie wyjaławiasz z dobrej flory bakteryjnej organizm. Na Twoim miejscu bym stale łykała Lacibios Femina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×