Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększenie przepukliny mosznowa


Gość Przepuklin18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przepuklin18

Witam, przepuklina mosznowa pojawiła się u mnie kilka lat temu. Była małych rozmiarów nic nie bolało więc ją zbagatelizowałem. W tym tygodniu wykonując martwy ciąg na siłowni poczułem coś w pachwinie - przepuklina się powiększyła. Chciałbym zapytać jak długo trzeba czekać na zabieg NFZ. Czy tak długie zwlekanie nie doprowadziło do zrostów w mosznie(przepuklina jest trudna do odprowadzenia nawet w pozycji leżącej, dawniej odprowadzałem ją bezproblemowo). Ile zajmie powrót do pełnej sprawności fizycznej. Mój wiek to 18lat. woj. Podkarpackie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Chciałbym zapytać jak długo trzeba czekać na zabieg NFZ? - Wszystko zależy od rejonu Polski, wyczerpania limitów hospitalizacyjnych przez szpitale, danego szpitala. Średnio od miesiąca do pół roku. Czy tak długie zwlekanie nie doprowadziło do zrostów w mosznie (przepuklina jest trudna do odprowadzenia nawet w pozycji leżącej, dawniej odprowadzałem ją bezproblemowo)? - Raczej nie powinno do tego dojść. Ile zajmie powrót do pełnej sprawności fizycznej? - Po około 2-3 miesiącach od zabiegu najczęściej wraca się do pełnej sprawności fizycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mój mąż miał przepuklinę pachwinową, na zabieg czekał 3 dni, więc nie dlugo, ale mieliśmy znajomego lekarza. I troche czasu minęło zanim mąż wrócił do pełnej sprawności. Ale każdy organizm jest inny,jeden szybciej dochodzi do siebie drugi wolniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×