Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niski poziom leukocytów


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 21 lat. Teoretycznie jestem zdrowy, choruję tylko na alergię. Od kilku lat cierpię też na ciągłe bóle brzucha i towarzyszące nim wzdęcia. W przeszłości lekarz rodzinny przepisywał mi lek Polprazol, który łagodził objawy. Od niedawna podjąłem też leczenie u gastrologa, który skierował mnie na badania: kału, odczyn Biernackiego i morfologia. Pierwsze dwa badania nie powodują niepokoju: kał nie wykazał pasożytów, a odczyn Biernackiego jest w normie. Jeśli chodzi o morfologię to poziom leukocytów odbiega od normy, ponieważ mam 3,8 a norma wynosi 4,8. Na następną wizytę u specjalisty muszę czekać miesiąc. Interesuje mnie jaka może być przyczyna tak słabych wyników? Czy obniżone leukocyty mogą mieć wpływ na moje objawy i jakie kroki najprawdopodobniej będę musiał podjąć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Interesuje mnie jaka może być przyczyna tak słabych wyników? - Taki poziom leukocytów we krwi po uwzględnieniu błędu laboratoryjnego (około 10%) raczej nie budzi niepokoju. Celem pogłębienia diagnostyki należałoby powtórzyć badanie z oceną rozmazu krwi - o wszystkim powinien zadecydować lekarz prowadzący. Czy obniżone leukocyty mogą mieć wpływ na moje objawy i jakie kroki najprawdopodobniej będę musiał podjąć? - Objawy na pewno nie są z tym związane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×