Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha i luźne stolce, biegunka


Gość nowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 25 lat, rok temu wykryto podczas usg brzucha z powodu bolu delikatne zlogi w pęcherzyku żółciowym. W pazdzierniku tego roku usunięto mi pęcherzyk żółciowy metoda laparoskopową poniewaz nie bylo cech zapalnych. Ale od lipca tego roku po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego doslownie kilkunastu minutach mialam jednorazowe rozwolnienie z bólem brzucha w okolicy pępka. Po wyproznieniu bol minal o wszystko wrócili do normy i za każdym razem tak samo kiedy zjadlam cos ciezko strawnego. Po usunięcia woreczka jestem 2,5 miesiąca i kiedy przestrzegam diety jest ok ale jak zjem cos ciezko strawnego to jest tak samo jak przed usunięciem woreczka. Co moze byc przyczyna? Czytalam w Internecie ze to moga byc problemy z trzustka. Dodatkowo moja ciocia (siostra many) ma nowotwor glowy trzustki. Mialam usg brzucha po zabiegu. Nie wykazalo zadnych zmian. Badania : lipaza w krwi 101, w moczu 40, morfologia w normie, glukoza 72, biluniryna 0,46, alat 11, aspat 14, bialko crp 0,21 , cholesterol calkowity 195, ob 7. Proszę o porady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam usunięty woreczek, ponad jakieś 15 lat temu, zaleca się prowadzić lżejszą dietę już w sumie przez całe życie, sama widzę po sobie, że gdy sobie pofolguję to zaraz boli mnie brzuch, a złogów nie mam, na biegunkę warto probiotyki brać typu acidolac, multilac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×